Як «Шахтар» в Одесі перемагав

У суботу одеський «Чорно­морець» у другому турі чемпіонату України з футболу «Ліга Парі-Матч» приймав донецький «Шахтар».

Остання зустріч команд в Одесі навесні цього року в рамках минулого чемпіонату для «Чорноморця» була успішною. З командою тодішнього тренера Мірчі Луческу одесити зіграли внічию 1:1, позбавивши «Шахтар» останнього шансу позмагатися за чемпіонство з київським «Динамо». Цього разу підопічні португальського тренера Паолу Фонсеки практично не залишили одеситам шансів на нічию.

Але про все до ладу.

Головний тренер «Чорноморця» Олександр Бабич після програного поєдинку з полтавською «Ворсклою» перетасував склад гравців: замість Мартиненка, Смирнова, Ковальця та Калит­винцева, що грали в Полтаві, на поле вийшли Петько, Куценко, Коркішко та Кабаєв.

Матч почався атаками гостей. Уже на четвертій хвилині Марлос пробив у стійку воріт, захищуваних Боровиком. «Чорноморець» відповів через п’ять хвилин, коли Хочолава після подачі кутового небезпечно пробив головою. Відразу обмінялися ударами Кабаєв і Селезньов, але воротарі зіграли чітко.

Після бурхливого старту гра дещо заспокоїлася й до перерви гострих гольових моментів 13 тисяч глядачів так і не побачили.

Усе змінилося в другому таймі, в якому було забито відразу п’ять м’ячів, з яких чотири – на рахунку гостей. На 51-й хвилині після подачі кутового удару завдав Ракицький, а Селезньов вдало підставив голову – 0:1. Шкода, адже перед цим моментом одесити могли першими відкрити рахунок, але, на жаль, удару Хобленка дещо забракло точності.

Далі «Шахтар» зміцнив свою перевагу. На 59-й хвилині активний Фред видав гол-шедевр: футболістові вдався шикарний удар метрів з 25, на який Боровик навіть не зреагував – 0:2.

Але буквально через хвилину одесити скоротили відставання. Після розігрування кутового капітан команди Філімонов ефектним ударом здалеку в нижній кут воріт П’ятова відквитав один м’яч – 1:2.

Окрилений успіхом, «Чорно­морець» зарухався жвавіше і щосили намагався загострити гру, але оборона досвідченого «Шахтаря» діяла уважно й без помилок. При цьому гірники не забували про атаки, і на 90-й хвилині знову домоглися успіху. Після розігрування кутового Едуардо головою завдав невідбиванного удару під поперечину – 1:3. А на другій хвилині компенсованого часу Коваленко остаточно добив одеситів –1:4.

Додамо, що «Чорноморець» докладав старання й чинив усілякий опір, але, на жаль, не зміг знову здобути очки в матчі з віце-чемпіоном. Молодій команді Олександра Бабича ще належить багато працювати, щоб домогтися позитивного результату.

Після двох турів одесити, не маючи очок, ташуються на 11-му місці в таблиці. Наступний поєдинок «Чорноморець» проведе 7 серпня в Запоріжжі з луганською «Зорею».