Пенсійне законодавство: роз'яснення спеціаліста

Чи враховується до складу заробітної плати під час обчислення пенсії державного службовця виплата за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього держслужбовця?

   Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок). Пунктом 4 Порядку передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% від суми їхньої заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення щодо призначення пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

    Статтею 52 Закону України "Про державну службу" визначено надбавки, доплати  та премії, які нараховуються державним службовцям. Пунктом 3 цієї статті передбачено виплату за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього держслужбовця.

  Отже, під час призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України  "Про державну службу" виплата за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього держслужбовця враховується в заробіток, з якого обчислюється розмір пенсії.

 Які умови виходу на пенсію матері, яка виховує дитину - інваліда, і які документи для цього потрібні?

Матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право  на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років за наявності не менше як 15 років страхового стажу.

Для призначення пенсії жінка має звернутися в управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі в місті або об'єднане управління за місцем проживання (реєстрації) та подати, зокрема свідоцтво про народження або паспорт дитини. Для підтвердження того, що дитину було визнано інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом, треба подати виписку з акта огляду МСЕК, медичний висновок закладу охорони здоров'я, посвідчення отримувача допомоги, довідку органу, що призначає допомогу, про період її призначення.

У разі якщо дитину було визнано дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку, подають висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку, або висновок МСЕК про час настання інвалідності.

Начальник юридичного управлінн Селецький О. В.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті