Vii міжнародний театральний фестиваль «Зустрічі в одесі»

У колі світла

Вісник VII Міжнародного театрального фестивалю «Зустрічі в Одесі»

До Одеси знову прийшло театральне свято. Сьомий міжнародний театральний фестиваль «Зустрічі в Одесі» встановить своєрідний рекорд за тривалістю. 12 днів шанувальники театрального мистецтва зможуть насолоджуватися постановками знаменитих режисерів та грою улюблених акторів.

Любі друзі!

Організатори, учасники та гості фестивалю!

Міністерство культури України щиро вітає вас із відкриттям VII Міжнародного театрального фестивалю «Зустрічі в Одесі».

Ви ставите перед собою шляхетну мету – гідно представляти творчий потенціал театральних колективів близького та далекого зарубіжжя.

Впевнений, що нинішній фестиваль зав­дяки талантам, енергії його учасників та орга­нізаторів сприятиме розвитку культурних зв'язків, взаємному духовному збагаченню, активній співпраці, ознайомленню із найкра­щими зразками театрального мистецтва.

То ж хай нинішнє свято буде незабутнім, відкриє нові імена, стане запорукою подальшого професійного становлення творчої молоді, відобразить усю різноманітність театральних жанрів.

Бажаю всім учасникам фестивалю невичерпного натхнення, творчих досягнень, здоров'я, щастя та чудового настрою.

З повагою,

міністр культури України

Михайло Кулиняк

У єдиному культурному просторі

Як це чудово, що знову будуть «Зустрічі в Одесі», що знову в цьому прекрасному місті зберуться російськомовні театри і знову відбудеться чудове театральне свято. Ми завжди були однією великою театральною родиною, і я впевнений, що нам вдалося її зберегти. Ми й далі живемо в єдиному культурному просторі, не втрачаючи цікавості одне до одного. Нам важливо знати, як живуть наші колеги, у якому напрямі вони рухаються, якою театральною мовою говорять. Ми хочемо спілкуватися, і цю можливість нам дає щорічний фестиваль «Зустрічі в Одесі». Величезне спасибі всім, чиїми зусиллями проходить цей чудовий фестиваль.

Хай «Зустрічі в Одесі», як і завжди, стануть зустрічами друзів та однодумців. Успіху вам, друзі!

Голова Спілки театральних діячів Російської Федерації, народний артист Росії Олександр Калягін

Сімка на допомогу

«Зустрічам в Одесі» – сім років.

Що означає число сім?

Це кількість чудес світу.

Це число кольорів веселки.

Це найбажаніше число футів під кілем для будь­якого корабля.

Це кількість богатирів у казці Пушкіна.

Це число самураїв у кіношедеврі Куросави.

Це ігровий номер найкращого форварда України Андрія Шевченка.

Це, відповідно до прислів'я, сім разів від­міряй….

Це просто щасливе число.

Щиро бажаю, щоб на нашому фестивалі цього року кожна з цих асоціацій спрацювала.

Бажаю, щоб усі сім фестивальних вистав показали нам справжні дива мистецтва і засяяли усіма кольорами театральної веселки.

Бажаю, щоб усі актори проявили тут богатирську міць свого таланту і яскраву май­стерність форвардів, а режисери та керівники театрів – справжній самурайський дух у досягненні досконалості на сцені та впевненість капітанів, які ведуть довірені їм кораблі правильним курсом.

Бажаю, щоб вимогливі одеські театрали відміряли всім учасникам нашого фестивалю у сім разів збільшену кількість оплесків та овацій.

Бажаю всім учасникам сьомих «Зустрічей в Одесі» сім футів під кілем!

Сімка нам з вами на допомогу!

Олександр КОПАЙГОРА,

співголова фестивалю

Дошептатися до кожного

«Увесь світ – театр, у ньому жінки, чоловіки – усі актори». Ці слова давно стали розхожими. Бажання грати – невід'ємна частина людського характеру. Грати у футбол, у шахи, у війну, у кохання. Театр – одна з улюблених ігор. Усі живуть, граючи, але тільки актори, граючи, живуть.

Театр повинен бути цікавим. Кажуть, він повинен розважати. Не згоден. Розважати повинні цирк, естрада. Драматичний театр, даруйте за поєднання непоєднуваного, – це світська релігія, а всі релігії намагаються зробити людину кращою. На жаль, не завжди вдається... На мій погляд, головне завдання театру – не вразити, не здивувати, а зворушити глядача. Докричатися, а ще краще – дошептатися до кожного, хто прийшов, розбудити те добре, що є в серці кожного з нас. Театр робить людину ще людянішою.

Впевнений, що саме такі вистави ми побачимо на нашому фестивалі.

Життя схоже на театр, театр схожий на життя, але між ними є істотна відмінність... До театру можна повернутися.

Повертайтеся частіше, дорогі друзі.

Олександр МАРДАНЬ,

співголова фестивалю

Фестивальний сюрприз дітям

Усі попередні роки до складу фестивальної програми включалися вистави тільки дорослого, вечірнього репертуару. Нинішні «Зустрічі в Одесі» потішать і юну глядацьку аудиторію – адже на фестиваль приїжджає один з найкращих у світі дитячих театрів – легендарний Центральний академічний театр ляльок імені С. Образцова (Москва).

Театр представить одну з найкращих своїх вистав – «Гор­боконик»за відомою казкою Петра Єршовау постановці заслуженого артиста Росії Воло­димира Беркуна.Над казковими дивами та ляльковими метаморфозами у цій постановці працював заслужений артист РФ, президент Російської асоці­ації ілюзіоністів Володимир Руднєв,який поставив унікальні трюки (чарівні появи і польоти персонажів, миттєві зміни костюмів на ляльках). Спеціально для вистави сконструйована велетенська лялька Риба­Кит (завдовжки 4 метри, заввишки 2 метри), що пускає фонтан і розкриває пащу, з якої випливають проковтнуті кораблі.

Вистава стане театральним по­дарунком юним одеситам до дня народження міста: її показ відбудеться святкового дня 2 вересня, о 14.00.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті