Vii міжнародний театральний фестиваль «Зустрічі в одесі»

У колі світла

Вісник VII Міжнародного театрального фестивалю «Зустрічі в Одесі»

У пошуках загубленого раю

Сьогодні увечері в залі Одеського академічного російського драматичного театру відбудеться творчий вечір народного артиста України, поета і драматурга, автора віршів величезної кількості пісень, що стали широко популярними і всенародно улюбленими. Ось рядки однієї з них. Мабуть, більшість читачів їх одразу ж згадає:

Акробаты, клоуны и мимы,

Дети горькой правды и отваги.

Кто мы в этой жизни – пилигримы,

Вечные скитальцы и бродяги.

Женщин заменяют нам дороги,

И, питаясь ветром и туманом,

Бродим мы, печальные, как боги,

По убогим и богатым странам.

Секут нас, как плети,

Ветра и дожди.

Мы вечные дети

На Млечном Пути.

Звезда наших странствий,

Гори, не сгорай.

Мы ищем, мы ищем

Потерянный рай.

Початок творчого вечора Юрія Рибчинського о 19.00. Квитки можна купити в касі театру.

P.S:Ексклюзивне інтерв’ю з поетом читайте у найближчих номерах «Одеських вістей».

Сім плюс дві

Якщо фестиваль «Зустрічі в Одесі» цього року проходить всьоме, то науково­практична конференція«Російський театр в Україні», яка традиційно включається до його програми, – уже вдев’яте. Адже вона є прямою попередницею фестивалю і народилася на два роки раніше за нього – 2004 року, завдяки ініціативі директора російського театру Олександра Копайгори та драматурга Олександра Марданя. Тож сьогоднішній рахунок конференціям саме такий – сім плюс дві.

Цього разу фестивальна конференція була присвячена актуальній темі «Репертуарний театр – це минуле чи сьогодення?» Вона пройшла 3 вересня у конференц­залі готелю «Лондонська». У конференції взяли участь директори театрів з різних міст України, почесні гості з Росії та одеські журналісти.

Основними доповідачами виступили керівники Експертної ради фестивалю. Начальник управління театрів Міністерства культури України Олена Воронько у своїй доповіді сконцентрувала основну увагу аудиторії на виробничих, законодавчих та фінансових аспектах існування репертуарних театрів нашої держави в сучасних умовах. Виступ театрознавця, кандидата філологічних наук Наталі Старосельської був переважно присвячений морально­етичним складовим обговорюваної теми.

До дискусії активно включилися й інші учасники конференції. Емоційним та змістовним був виступ генерального продюсера московського театру «Et cetera», заслуженого діяча мистецтв Росії Давида Смелянського. Свою компетентну думку про переваги репертуарного театру висловив спеціальний гість із Києва, ректор найзнаменитішого театрального вузу країни – Національного університету імені Карпенка­Карого, професор Олексій Безгін. Конкретними прикладами варіантів розв’язання театральних проблем із власного багаторіч­ного досвіду поділився з присутніми директор Херсонського академічного театру імені Куліша Олександр Книга.

Дев’ята науково­практична конференція «Ро­сійський театр в Україні» була по­справжньому цікавою та продуктивною. Попереду – ювілейна десята.

Юрій ЮРОВ

Выпуск: 

Схожі статті