«Бессарабський вінок» – свято єднання культур

Придунав'я завжди вирізнялося спільністю різних етносів, національностей і культур, що доповнюють одне одного. Це ще раз підтвердив фестиваль національних культур «Бессарабський вінок», який пройшов минулої неділі в Ізмаїльському районі, у Кам'янському Будинку культури.

Самодіяльні артисти Ізмаїльщини показали український, молдавський, болгарський, російський блоки програм. При цьому продемонстрували чудове знання культур і мов сусідів. А запрограмувала об'єднуючий і зал, і артистів святковий настрій Надія Бережинська – солістка ансамблю «Берегиня» з Ларжанки, виконанням пісні «Слов'яни». У ній звучать слова про те, що тут, у Придунав'ї, живуть люди з різних сіл як брати і сестри, як добрі друзі, шануючи одне одного, трудячись заради щастя землі рідної...

Із захопленням приймали глядачі новопокровський ансамбль «Церенкуце». До речі, одна з учасниць ансамблю – сільський голова Валентина Жалоба. Вона ж і одна з його організаторів і натхненниць.

Сценку з липованського життя показав муравлівський ансамбль «Русские посиделки». Такими ж душевними були стародавні вальси у виконанні народних оркестрів духових інструментів з Кам'янки і Багатого.

Барвистими, місткими були виступи і багатьох інших колективів, які приїхали з більшості сіл і селищ району. Особливий успіх випав на долю відомих далеко за межами нашого району солістів з Багатого Валентини Прокурор і Філіпа Дьяченка. Вони виконали пісні «Моя Україна» і «Ой, за Дунаєм...».

– Цей фестиваль можна назвати підсумком творчого року, – сказав начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Чилік. – Він став святом єднання культур.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті