Екіпірують підприємці

Губернатор Одеської області Ігор Палиця закликав бізнесменів надати фінансову підтримку військовослужбовцям української армії.

Сам він із власних коштів забезпечив закупівлю 420 куленепробивних жилетів, які були передані 18-му батальйону Одеської територіальної оборони. Цього досить, щоб екіпірувати весь особовий склад. Жилети марки «Патріот» належать до п’ятого класу міцності. Випробування показали, що вони захищають навіть від куль калібру 7,62 мм, випущених із автомата Калашникова з порівняно невеликої відстані. А також від пострілів зі снайперської гвинтівки Драгунова.

Такий жилет важить 8,5 кг, у ньому передбачено кишені для носіння трьох автоматних магазинів з патронами, засобу зв’язку й аптечки. Бійці батальйону вже «розношують» обновку.

Вартість партії з 420 штук жилетів – близько двох мільйонів гривень!

Батальйону також потрібні засоби зв’язку, транспорт. Витрат потребує й навчання солдатів таких військових спеціальностей, як саперна та снайперська справа, коригування вогню.

– Настав час допомагати армії. Ми намагаємося забезпечити бодай даний батальйон, що стоїть на кордоні з Придністров’ям, усім тим, чого не може дати держава. На кожного з військовослужбовців відкрито банківські картки. Я відкриваю свій особистий рахунок. Ідуть надходження до благодійного фонду «Сила та єдність», створеного колишніми військовослужбовцями. Він акумулює кошти для матеріальної допомоги батальйонові, – сказав І. Палиця. – Сержанти й рядові будуть одержувати по 5 тисяч гривень грошового забезпечення, офіцери – більше. Треба платити армії за те, щоб вона нас захищала. Також потрібно дбати про родини бійців, – підкреслив Ігор Палиця.

Вантажівка з повним кузовом бронежилетів під’їхала до будинку облдержадміністрації. Відтінок публічності, присутній у цій благодійній акції, губернатор пояснив бажанням дати імпульс, за яким можуть піти інші люди. Як це зробив, наприклад, підприємець Хачатрян із Березівки. Значно поповнили фінансові нагромадження фонду відрахування з прибутків підприємств «Рив’єра», «Айсберг».

Одеські дизайн-класи безкоштовно навчають дружин військовиків ринкових спеціальностей.

Оскільки держава не змогла налагодити виробництво жилетів, до процесу їх виготовлення долучилося приватне підприємство «Бронедвері» в Києві.

Водночас з’явилися шахраї, які шлють листи з обманним проханням про допомогу. Таких потрібно виявляти і карати.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті