Дорослі на день

Подеколи навіть випускники шкіл не можуть визначитися, куди їм вступати. Скористатися унікальним шансом – побути дорослими «тут і зараз» діти й підлітки змогли на заході «Місто професій», що відбувся в суботу в одеському парку імені Шевченка.

Територія парку на кілька годин перетворилася на імпровізований центр працевлаштування, де юних відвідувачів знайомили зі світом професій, а ті своєю чергою мали змогу спробувати свої сили в дуже різних сферах діяльності. «Вхід дорослим тільки в супроводі дітей», – написано було на банері біля майданчика.

Ініціатива проведення проф­орієнтаційного інтерактивного дитячого заходу «Місто професій» належить міжнародному діловому журналу «Community Business Magazine» та його керівниці Тетяні Люльці. Цей унікальний міжнародний проект не має аналогів у світі за масштабністю: тільки торік його заходи пройшли у 25 міс­тах України, а загальна кількість учасників склала 350 тисяч осіб.

– Проект, започаткований в Україні, став популярним і в інших країнах. Торік українці презентували його у столиці Казахстану Астані. Є аналоги проекту, зокрема стаціонарні в закритих приміщеннях, але принципова різниця в тому, що наш захід безкоштовний для всіх відвідувачів, – говорять організатори. 

Мета, яку поставили перед собою творці проекту, – допомогти підліткові сформувати власне бачення у світі професій, допомогти у здійсненні свого вибору виходячи з власних інтересів, здібностей, навичок і талантів – щоб зрештою опанувати той фах, який буде улюбленим і успішним.

«Місто професій» – це маленька модель реального світу для городян від 2 до 17 років, де діляться досвідом майстри і стають професіоналами через гру в атмосфері доброти й радості діти. Стенди учасників розмістилися біля входу до парку, на алеях ліворуч і праворуч від пам’ятника Шевченкові. Партнери заходу, крім стендів, демонстрували техніку, автомобілі та спецзасоби.

Юні гості могли довідатися, як подавати найпершу допомогу, як міняти колеса автомобіля, налаштовувати мікроскоп, викликати поліцію, саджати рослини, фотографувати, ставити намет… Тут кожен зміг на якийсь час стати самостійним: одержати паспорт, влаштуватися на роботу, попрацювати лікарем, будівельником, службовцем, пожежником, електриком, стилістом, поліціянтом, листоношею, звукорежисером і, звичайно ж, заробити гроші й витратити їх на власний розсуд. Як дорослому, кожному учасникові заходу треба було самому вирішувати, ким бути.

Формат гри робив здобування нових знань і навичок дуже цікавим, адже можна було самому простежити зв’язок між одержанням інформації, її застосуванням і досягнутим результатом.

Після короткого майстер-класу від фахівців обраних галузей діяльності діти приступали до «роботи» і починали самостійно заробляти умовні гроші, чинні тільки в «Місті професій». Робота знайшлася для всіх, бо дібрано було вакансії для дітей віком від 2 до 17 років.

Партнерами проекту в Одесі стали Національна гвардія України, Служба порятунку ДСНС, експертна й оперативно-піротехнічна служби ГУМВС України. Радо зустріли гостей технікум газової та нафтової промисловості, Одеський технічний коледж нацакадемії харчових технологій. Другий рік поспіль активну участь у заході бере компанія «Андреас Штиль». За підрахунками орг­комітету, у нинішньому заході взяли участь не менше п’яти тисяч юних громадян. Варто пошкодувати тільки про те, що такий потрібний, корисний захід проходить лише раз на рік.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті