Юрій Горбачов: «Я художник з одеським корінням»

У галереї «Сади Перемоги» в межах міжнародного музейного туру відбулося відкриття виставки нової колекції живопису всесвітньо відомого художника Юрія Горбачова, яку автор присвятив 220-річчю Одеси.

Кожна картина Юрія Горбачова нагадує ювелірний виріб. Екзотичні країни з їхніми тваринним і рослинним світом, російський лубок є основою для натхнення художника, що працює в унікальній техніці із застосуванням золота, бронзи й емалі.

Сам автор зізнався кореспондентові «ОВ», що дуже любить два міста на землі. 

– Нью-Йорк – це головне місто для мене сьогодні. Але й Одесу я шалено люблю. Та я б не став їх порівнювати. Я в Одесі жив 20 років і з кожним приїздом дивуюся, як вона змінюється. Її ні із чим не переплутаєш. Мені подобається швидка реакція одеситів, з ними легко спілкуватися. А я художник з одеським корінням, але, мабуть, художник світу. До речі, Одеса дала світові десятки тисяч напрочуд талановитих людей, а мені – трьох синів. Тож, приїжджаючи сюди, я повертаюся у прекрасне минуле, яке мені дало можливість стати тим, ким я став. Відзначу, що цього разу я привіз 11 робіт, які поки що ніде не виставлялися. Серед них – багато картин із зображенням птахів, для мене це символ свободи. Мені хотілося б у такий складний час зробити своїх земляків щасливішими, адже нічого немає ціннішого, ніж любов і позитивна енергія, – підкреслив художник.

Міжнародний музейний тур проходить за маршрутом: Нью-Йорк – Вашингтон – Париж – Сингапур – Пекін – Санкт-Петербург – Єреван – Гельсінкі – Рига – Сан-Паулу – Таллінн – Київ – Одеса.

Нагадаємо, що свій творчий шлях Юрій Горбачов розпочав в Одесі як кераміст, а слава прийшла до нього в Нью-Йорку, куди він виїхав 1991 року. Його картини прикрашають музей ООН, Білий дім, Лувр, є у приватних колекціях багатьох знаменитих людей.

Виставка працюватиме до 7 вересня.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті