«Скрізь знайти й оцінити хороше»

Мені часто доводилося чути від гостей Ізмаїла, що серед провінційних міст столиця українського Придунав’я посідає особливу нішу. Зокрема, цьому сприяла наявність тут такого потужного державного підприємства, як Дунайське пароплавство, а також гуманітарного університету, де зосереджений найкращий науково-викладацький склад регіону. Сприятливо позначалася на інтелектуальному шармі прикордонного міста й наявність відставних морських офіцерів, які завжди мали у військовому середовищі славу розумників і книголюбів. Тому в Ізмаїлі завжди були так сильні й театральні традиції, і активність творчих об’єднань. Енергійність і цілеспрямованість інтелігенції сприяли створенню в минулому столітті картинної галереї, що саме по собі в провінційному місті, навіть у масштабах країни, досі поодинокий приклад.

А вже 1991 року з метою популяризації діяльності всіх установ культури регіону, з ініціативи директора Людмили Євдокимової на базі картинної галереї було створено студію телебачення. Далі 1999 року картинній галереї було надано статусу обласного Центру естетичного виховання, який тепер складається із трьох підрозділів: картинна галерея, телестудія, науково-просвітницький відділ.

– Усі ці роки Ізмаїльська студія телебачення, будучи по суті єдиним телебаченням у регіоні, стрімко розвивалася, – розповідає головний редактор ІТБ Ірина Федорова. – Згідно з державною ліцензією Національної ради з телебачення та радіомовлення центр є власником 34-дециметрового каналу, ефірний час становить 20 годин на добу, робота проводиться за затвердженою програмною концепцією: інформаційно-аналітичні, публіцистичні, культосвітні, освітні, наукові, розважальні, музичні, дитячі програми. 

Технічно Ізмаїльське телебачення відповідає вимогам сьогодення: антенно-щоглове обладнання висотою 75 метрів над рівнем моря, передавальний телецентр, передавач потужністю 100 ватт, супутникове устаткування, сучасні монтажні, знімальні павільйони, цифрова відеотехніка. 

Назвати Ізмаїльське телебачення містечковим ніяк не повернеться язик навіть у найвибагливішого критика. Адже щодня увазі телеглядачів пропонуються випуски інформаційних програм «700 секунд», а також щотижневі випуски інформаційно-аналітичних програм «День за днем», тележурнал «Сторінки Придунав’я»; науково-популярні програми «Наше здоров’я», «Музейні раритети»; публіцистичні програми «Точка зору», «Розмова зі владою», «Цікава людина», «Розмова по суті», «Діалог у прямому ефірі», «Телевернісаж»; дитячі та музичні пізнавально-розважальні програми «Планета фантазій», «Меломанія», «Дитячий світ» та інші. Також у прямому ефірі Ізмаїльського телебачення проходять зустрічі з видатними вченими, спортсменами, кіно- й телережисерами, відомими політичними діячами, депутатами Верховної Ради, першими особами міста й району. 

– У зв’язку з тим, що студія телебачення була організована на базі картинної галереї, – пояснює Ірина Ігорівна, – створення художніх програм про творчість художників, про колекцію Ізмаїльської картинної галереї є одним із пріоритетних напрямів діяльності наукового складу центру. Ми висвітлюємо відкриття всіх персональних виставок.

Телевізійний архів, створений за 23 роки роботи – це історія всьо­го Придунайського регіону, яку відображено в численних передачах ізмаїльських тележурналістів. Зокрема, в останні роки були створені телевізійні фільми про провідні містоутворюючі підприємства Ізмаїла: «Великий шлях довжиною 60 років» – двосерійний фільм про історію Українського Дунайського пароплавства, «Один день із життя Ізмаїльського порту» – телевізійний фільм про життя провідного підприємства морегосподарського комплексу Одеської області та інші.

У 2010 році Ізмаїльське телебачення було визнане одним із найкращих в області й відзначене коштовними призами губернатора та голови Одеської облради. Авторитету творчого колективу сприяє також широка співпраця з провідними телекомпаніями України: ICTV, «Новим каналом», УТ-1, супутниковим телеканалом NTD, Одеською державною телерадіокомпанією.

Безумовно, Ізмаїльське телебачення посідає гідне місце серед засобів масової інформації України, будучи провідним телебаченням Придунав’я. І фінальною крапкою хотілося б процитувати творче кредо колективу ІТБ: «Любов до істини проявляється в умінні скрізь знайти й оцінити хороше».

Выпуск: 
Автор: 

Схожі статті