Урожай добрий. А якість зерна залишає бажати кращого

Відбулося засідання постійної комісії Одеської обласної ради з питань аграрної політики. В обговоренні насущних проблем галузі взяв участь заступник голови обласної ради Дмитро Нікітін.

Члени комісії заслухали начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолія Новаковського, який повідомив про хід збирання ранніх зернових і зернобобових культур у регіоні. Жнива добігають кінця: з 1,1 млн га упорано дев'яносто п'ять відсотків площ. Окремі господарства північних районів області затягли збирання, і поля постраждали через зливи. Валовий збір зерна на сьогоднішній день становить 3247 тис. тонн при середній врожайності 31,6 центнера з 1 га. Лідирують Білгород-Дністровський і Саратський райони: хлібороби кожного з них намолотили понад двісті тисяч тонн зернових. Найбільшої врожайності – 39 центнерів з гектара – домоглися аграрії Кодимського району.

Врожай озимої пшениці становить майже 1,7 мільйона тонн, причому залишилося упорати ще десять відсотків посівних площ. Практично завершено збирання ячменю, ярої пшениці й ріпаку. Валовий збір цієї популярної в Європі технічної культури становить понад 340 тисяч тонн. Однією з головних проблем цього року А. Новаковський вважає низьку якість продукції: частка пшениці 3-4 класу не перевищує тридцяти п'яти відсотків. Багато сільгоспвиробників взагалі не провадять первинного обробітку зерна, а відразу його здають. Доповідач також повідомив, що держава фактично позбавлена можливості впливати на ринок зерна: зміни до держбюджету не внесені, і Аграрний фонд залишився без фінансового наповнення. Член постійної комісії Анатолій Возіян відзначив і істотні технічні недоліки комбайнів «Полесье», які купують для господарств регіону в межах програми «Зерно Одещини».

Депутати розглянули низку інших питань. Зокрема, комісія вирішила винести на сесію обласної ради звернення до уряду і парламенту із проханням зменшити розмір плати за ліцензію на виробництво низки підакцизних товарів і не допустити стрімкого зниження ввізного мита на продтовари.

Выпуск: 

Схожі статті