Потяглися саджанці до сонця

Так вже повелося в нашій практиці – одні займаються балачками, а інші, закатавши рукава, роблять діло. От нещодавно представники Одеського обласного виробничого управління по водному господарству, члени громадської екологічної організації «Мама/86 – Чорноморський жіночий клуб», працівники структурних підрозділів Фрунзівської районної державної адміністрації, райради, учні та вчителі місцевих професійного ліцею, навчально-виховного комплексу та Оленівського НВК у районному центрі та селі Мар’янівці провели природоохоронний захід «Посади дерево біля річки».

Символічно, що учасники акції зібралися у Фрунзівці біля альтанки, яку було встановлено у вересні минулого року на місці колишнього смітника. Завдяки небайдужим людям, які проживають поблизу, та працівникам селищної ради тут встановлено два ліхтарі, посаджено декілька десятків саджанців. І тепер ця територія виглядає набагато краще і навіть стала місцем відпочинку. Тепер молоденький парк поповнився ще тридцятьма саджанцями лип і берізок. Їм дали життя фрунзівські школярі разом із фахівцями з обласного центру.

Продовженням природоохоронної акції стало встановлення інформаційного знаку на території Фрунзівського професійного ліцею, де проходить прибережна захисна смуга річки Кучурган. З цієї нагоди перед присутніми виступили перший заступник голови райдержадміністрації Раїса Мятига, заступник начальника Одеського облводгоспу Лілія Міченко, начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Марина Попова, координатор акції «Посади дерево біля річки» Валентина Савченко, керуючий справами райради Володимир Іванов, секретар Фрунзівської селищної ради Віктор Фомінцев, директор Фрунзівського професійного ліцею Ігор Мартинюк. Вони привітали учасників акції, а також звернули увагу на актуальність проведення подібних природоохоронних заходів, наголосили на подальшій плідній співпраці облводгоспу, громадської екологічної організації, органів місцевого самоврядування і навчальних закладів району.

Після цього учасники акції посадили на прилеглій до навчального закладу території березовий гай, який у недалекому майбутньому перетвориться на гарне місце для відпочинку фрунзівців. Та на цьому захід не закінчився. Юнаків та дівчат запросили взяти участь в екологічній грі «Давайте з природою дружити!» та відзначили найкращих знавців навколишнього середовища.

Цього ж дня подібний захід пройшов на території Мар’янівської сільської ради. У ньому взяли участь фахівці з обласного центру, представники місцевого самоврядування, учні та вчителі Оленівського НВК. У центрі Мар’янівки на березі річки Кучурган також встановили інформаційний знак, посадили саджанці верби, берези, черемшини. По закінченні робіт школярі з великим задоволенням взяли участь в екологічній грі і позмагалися між собою у знаннях щодо збереження навколишнього середовища і водних ресурсів. Переможці були заслужено нагороджені дипломами та подарунками, інших відзначили пам’ятними призами.

Доречно сказати, що природоохоронні заходи на цьому не закінчились. Працівники районної, селищних та сільських рад два дні відвели для того, щоб привести до ладу закріплені за ними ділянки автомобільної дороги Одеса – Кучургани – Котовськ. Скрізь було зібрано та утилізовано сміття, гілля, тощо, побілено стовбури дерев.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті