Їхнім вихованцям посміхаються зірки

Торік у конкурсі на здобуття іменної стипендії губернатора Одеської області Кілійський район був представлений уперше. Журі високо оцінило талант учениці 10 класу Вилківського навчально-виховного комплексу (школа – ліцей) Надії Топтигіної. Їй було призначено стипендію за успіхи в номінації «Літературна творчість».

У Вилківському НВК створено банк даних із іменами обдарованих дітей. Картотека учнівських портфоліо вражає кількістю імен переможців численних інтелектуальних, літературних, художніх, артистичних конкурсів.

– У нас розроблено перспективну програму з використанням інноваційних методів виховання творчої особистості учня, – говорить директорка НВК Алла Георгіївна Соловйова. – У ній закладено методи і прийоми, що формують прагнення до творчої самореалізації. 

…З Надійкою Топтигіною я познайомилася, коли вона, будучи восьмикласницею, перемогла в міжнародному конкурсі «Летять журавлі». Її оповідь про Велику Вітчизняну війну «Я пам’ятаю» було визнано однією з найкращих.

– Визнання приходить не так легко. Це  велика праця, – говорить дівчина. – Поїздки на конкурси, по-перше, загартували мене ізсередини, по-друге, я відчула дух конкуренції. Я зрозуміла, якою важливою є підтримка розумного, чуйного наставника, який уміє вчасно дати пораду, що допомагає мені самореалізуватися. Це наша керівниця шкільного театру-студії, учителька з художньої культури Людмила Сергіївна Гоцай, яка вплинула на формування мого творчого кредо. Вона багато чого навчила не тільки мене. 

Значною подією у творчому становленні вилківської ліцеїстки стала участь у першій всеукраїнській дитячій мистецтвознавчій акції «Мій Шевченко». Відеокліп Наді Топтигіної з виконанням ролі Русалки за однойменним віршем Т. Шевченка справив велике враження на журі, і дівчина з Української Венеції посіла третє місце. Якщо врахувати, що в акції взяли участь понад дві тисячі дітей, неможливо не визнати, що це великий успіх. 

…Сьогодні в театрі-студії проводяться репетиції вистави «Любов і голуби» за сценарієм Володимира Гуркіна. Людмила Сергіївна Гоцай пояснює вибір самодіяльних акторів тим, що вони зауважили подібність твору до повсякденної реальності своєї самобутньої глибинки.

На одній з останніх репетицій прозвучала приємна новина: в обласному творчому конкурсі на здобуття іменної стипендії губернатора цього року переміг  вихованець театру-студії, випускник Вилківського НВК Олександр Марченко. Діти раділи також із того, що цього року в Кілійському районі право одержувати престижну губернаторську стипендію здобули ще два талановиті учні з Кілії. Творчий марафон триває, відкриваючи перед дітьми цікаві перспективи.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті