В ОДА підписали меморандум

10 серпня в ОДА підписали меморандум про співробітництво між Уповноваженим Президента України з прав дитини, облдержадміністрацією та громадською організацію «Одна надія» щодо впровадження наставництва для дітей з інтернатів, - повідомляє пресс-служба Одеськ обласної державної адміністрації.

Проект створено громадськими організаціями ще з 2009 році, успішно працює в Києві. На законодавчому рівні наставництво ухвалили восени минулого року.

Наставник – це людина, яка має стати другом та помічником для дитини, яка залишилась без батьківського піклування. За словами волонтерів, переважна більшість випускників інтернатів не пристосовані до реального життя та потребують уваги та поради дорослого. Але були і такі випадки, коли завдяки наставникові дитина знаходила сім`ю.

«Всього за весь час проекту 11 дітей потрапили в сім`ї – чи їх забрав до себе наставник, чи прийняли батьки наставника, чи його близькі родичі. Або наставник спеціально знаходив незнайому родину, аби віддати туди свого підопічного. Були випадки, коли з дитиною настільки добре попрацювали, що її захотіли всиновити, хоча їй було вже 12 років! А підлітків в Україні зазвичай в родини беруть неохоче», - розповіла координатор проекту наставництва Тетяна Іордан.

 

Усього в Україні наставників отримали вже понад 1300 дітей. У 2017 році визначили державні органи – центри соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, які мають реалізовувати програму наставництва. Наразі Одещина стала шостим регіоном України, який підписав меморандум щодо співпраці. Всього в області існує півсотні інтернатів, де виховується понад 4600 дітей.