Чекаємо на тепло

Бабине літо минає, синоптики обіцяють Одесі циклон і серйозне похолодання. Саме тому дев’ятнадцятого жовтня було підписане розпорядження міського голови про початок опалювального сезону на 2018-2019 роки. Згідно з ним, опалювальний сезон в Одесі стартував з нинішнього понеділка, 22 жовтня. Однак це не означає, що від початку цього тижня в будинках міста стане тепло і затишно, адже перед цим комунальникам слід провести ще багато попередніх робіт. Саме про це йшла мова на конференції в прес-центрі «Odessit», де представники міської ради та комунальних структур розповіли, коли прийде тепло до будинків жителів Одеси. 

У розпорядженні міського голови йдеться про те, що підприємство «Одесагаз» виділяє своїх представників для розпломбування газових лічильників, які встановлені на котельнях, - пояснив заступник директора департаменту міського господарства Одеської міської ради Сергій Агуца. - На сьогоднішній день таких лічильників 144, їх перевірка займе від чотирьох до п’яти днів, після чого, власне, і розпочнеться подача теплової енергії до житлових об’єктів за ступенем важливості. В першу чергу тепло отримають дитячі садочки й школи, соціальні та медичні установи Одеси. За середньодобової температури нижче восьми градусів тепла опалення з’явиться і в житлових будинках міста. 

Чиновник зазначив, що всі підприємства, які повинні відпускати теплову енергію, готові до опалювального сезону. Також він звернув увагу, що була проведена велика робота з підготовки всього теплового комплексу. Зокрема, налаштоване необхідне котельне обладнання, проведені дві гідравлічні перевірки теплотрас, підготовлені житлові будинки всіх форм власності, які на сьогоднішній день налічують 3833 системи центрального опалення. На всі вищезазначені будівлі складені документи про їхню спроможність працювати в опалювальний сезон, «Держенергонагляд» вибірково перевірив та видав акт про готовність як підприємству «Теплопостачання міста Одеси», так і одеським будинками. 

Серед іншого цьогоріч було надано багато уваги ремонтно-відновлювальним роботам із заміни теплотрас. Протяжність реконструйованих мереж склала в загальній кількості 5,6 кілометра, з міського бюджету для цієї мети виділили 220 мільйонів гривень. Це величезний обсяг робіт, який протягом трьох років традиційно робиться за кошти міста. На жаль, років двадцять ніхто не займався цим питанням, що призвело до великої зношеності таких комунікацій. Вони ж, у свою чергу, впливають на якість передачі теплової енергії. Спостерігаються великі втрати при транспортуванні тепла, його доведенні до кінцевого споживача. Втім, міська влада готова витрачати гроші на модернізацію опалювальних систем. Адже після ремонту економія на витратах, які спричиняли теплові втрати, становить близько 24 мільйонів гривень.

- Наше котельне обладнання повністю підготовлене до роботи в осінньо-зимовий період, - заявив головний інженер комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» Олександр Михайлов. - На сьогоднішній день підприємство повністю укомплектоване персоналом і матеріалами для забезпечення діяльності з постачання тепла. Всі необхідні договори щодо газу отримані, ведеться підготовка до запуску, складені графіки підключення котелень. Тому опалення включать своєчасно, ніяких проблем на даний момент із цим немає. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті