Поліклініка їде до хворого

В Одеській області розпочалася реалізація проекту у галузі охорони здоров‘я «Мобільна поліклініка». Він передбачає проведення діагностики та надання кваліфікованих консультацій сільському населенню регіону за допомогою так званих мобільних поліклінік і, за потреби, – телемедицини. 

«Будемо чесними: на жаль, в області спостерігається нестача деяких фахівців на районному рівні, - зауважив під час презентації проекту голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. - Але це не привід залишати пацієнтів без допомоги! Тому я ініціював запуск проекту «Мобільна поліклініка». Принцип роботи дуже простий: 2 авто-амбуланси та 2 команди фахівців будуть їздити по всій області. Огляди пройдуть в усіх районах без винятку. Абсолютно безкоштовно для людей. Проект системний, розрахований не на один рік, як і всі наші ініціативи. Ми внесемо ці зміни до програми «Доступна медицина» на 2019-2020 роки. І, сподіваюся, що на сесії облради депутати їх підтримають». 

Відтак, діагностику здійснюватимуть кардіологи, офтальмологи, у тому числі дитячий, гінекологи, ендокринологи, спеціалісти ультразвукової діагностики. Окрім того, мобільні авто-амбуланси оснащені також пересувним мамографічним кабінетом. Направлення на огляд будуть надавати сімейні лікарі тим пацієнтам, яким потрібна діагностика. Мобільні поліклініки відвідуватимуть різні населені пункти за графіком.

Проект є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Петро Порошенко в Окнянському районі. Він наголошував, що якісні медпослуги мають бути однаково доступними і для мешканців найвіддаленішого села, і для містян.

Тож проект «Мобільна поліклініка» передбачає виявлення патологій   найбільш поширених хвороб на ранній стадії та подальше направлення пацієнтів для обстеження та лікування у заклади високоспеціалізованої медичної допомоги. Під час першої хвилі оглядів планується оглянути 20 тисяч сільських мешканців у 75 населених пунктах. Окрім того, реалізація проекту дозволить збільшити кількість підписаних декларацій з сімейними лікарями на 30% та інформувати населення про дію програми «Доступні ліки».

Выпуск: 

Схожі статті