Управління особливого значення

…Цей підрозділ апарату Одеської обласної має особливе значення і підпорядкування. Навіть в управлінській ієрархії обласної ради та на її офіційному сайті він розташований дещо окремо від решти управлінь.

Вже сама назва – Управління майнових відносин – вказує на вагомість цього підрозділу.

Коли ми готували спеціальний випуск до Дня місцевого самоврядування і знайомили з цієї нагоди наших читачів з нашим обласним парламентом, то зауважили, що ваги йому додає неабияке за обсягом спільне майно громад області, що перебуває у віданні облради. А опікується ним саме той підрозділ, про який ми зараз розповімо. Що це за майно, які об’єкти перебувають у його складі, як ними керують, які успіхи мають у цій справі – ми поцікавилися у очільника «майнового» управління Віктора ЛУНГУЛА.

– Сьогодні Управління з майнових відносин, згідно з рішенням облради, є уповноваженим органом власника, а саме обласної ради в утриманні та ефективному використанні комунального майна. Передусім це об’єкти, які охорони здоров’я, об’єкти соціального призначення, заклади освіти.  Крім того у нас на балансі – об’єкти фізичної культури та спорту, а також об’єкти, які обслуговують діяльність самої обласної ради. Серед найбільших об’єктів, якими опікуємося, варто згадати Обласну клінічну лікарню на селищі Котовського, обласну дитячу лікарню, обласний шкірвендиспансер та обласний онкодиспансер. І це лише заклади охорони здоров’я, на які щоденно замкнені сотні тисяч доль.  А є ще й заклади освіти – це  всі інтернати, які працюють в області, і дитячі, і соціального призначення. Що стосується закладів спорту – то це обласна школа олімпійського резерву «Олімпієць», це обласна школа з фігурного катання «Крижинка», це наш Палац спорту, в якому на сьогоднішній день поновлено льодове покриття, що дозволило  проводити там змагання не тільки на рівні Одеси, не тільки на рівні України, але й на міжнародному. І звісно, слід згадати й наші виші – це Подільське медучилище імені Жуковського, Одеське базове медучилище, це Білгород-Дністровські медичне та педагогічні училища, Балтське педучилище, яке на сьогодні є одним із кращих вузів України. По суті, все те, що раніше називалося одним словом – «профтехосвіта».

Крім того, що ми єдиний орган, який погоджує передачу в оренду будь-якого комунального майна А ще управління дбає про підтримання цих закладів в належному технічному стані. Для цього в управління є відповідний відділ який називається «Відділ ремонту будівель та споруд», і за рахунок коштів облбюджету, які виділяються відповідним рішенням сесії, управління як замовник проводить капітальні ремонти цих приміщень. 

– Господарство й обсяг обов’язків справді – колосальні. В управлінні вистачає кадрів, щоб з усім цим впоратися?

– Зараз управління забезпечене фахівцями в повному обсязі, і ці кадри мають досить великий досвід і достатню кваліфікацію. Загалом, кадрів – вистачає. Хоча додатково 2-3 посадові особи нам би не завадили.

– На сесіях обласної ради нерідко доводиться чути про те, що якесь майно передається з спільної власності у власність окремих громад і навпаки. В якому напрямку цей процес рухається частіше? Які зараз тут спостерігаються тенденції?

– Зараз, здебільшого, облрада передає деякі об’єкти спільної комунальної власності до комунальної власності відповідної громади – сільради або райради. Річ у тім, що на сьогоднішній день тривають процеси децентралізації, утворюються фінансово спроможні громади, здатні підтримувати і утримувати відповідне комунальне майно. І їм це майно потрібне для здійснення їх  якихось функцій, вони бачать як його використати для розвитку своїх громад. Обласна рада підтримує такі пропозиції і цей намір громад реалізовувати свої повноваження, свою політику в частині розвитку громади . Облрада підтримує ці позиції і передає майно, яке не задіяне в господарській діяльності облради, комунальних установ чи підприємств облради і передає ці приміщення для розвитку відповідної громади. 

– А коли говорити про об’єкти, якими займається саме обласна рада – через ваше управління – що ви могли б назвати головним досягненням у цій царині?

– Цьогоріч ми  розпочали капітальний ремонт школи олімпійського резерву «Олімпієць», якого не було вже протягом десятиріччя. Там облаштувуємо систему вентиляції, опалення, ремонтуємо фасад, виконуємо внутрішнє і зовнішнє оздоблення цього приміщення. На це з обласного бюджету виділено відповідне фінансування, а також субвенцію – з держбюджету. Крім того, в   2018 році розпочато капітальний ремонт приміщення в Балтського педучилища – щоб розмістити там кінотеатр. Це буде єдиний такий проект, який реалізується на півночі Одеської області (на жаль, там немає жодного кінотеатру). Тому облрада за підтримки народних депутатів і обласних депутатів та органів місцевої влади проводить цей капремонт, і в 2019 р. там буде відкрито відповідний кінотеатр. 

– Ми знаємо, що часто якісь заклади, масштабні особливо, вони впорядковуються на підставі співфінансування за участі держави та місцевих громад. Наскільки тут є чітка взаємодія, взаєморозуміння, наскільки цей механізм ефективно працює?  

– Є чітка взаємодія з державним бюджетом. Саме так фінансується і «Олімпієць», і кінотеатр в Балтському педучилищі.

 – Ми вже зауважували, що в облрадівській ієрархії ваше управління має особливий статус… 

– Наше управління входить до складу виконавчого апарату облради, однак тут це – єдине управлінням,  яке має статус юридичної особи, має відокремлений баланс, відокремлені рахунки, свою гербову печатку і наділено відповідними повноваженнями, які затверджені рішенням сесії. Ці повноваження доволі високі і ступінь відповідальності теж дуже високий -перед керівництвом облради і перед всією громадою. 

– І тут ледь не єдиний випадок, коли назва управління точно збігається з назвою відповідної профільної комісії. Чи завжди вдається спільну мову з депутатами цієї комісії знаходити, чи виникають іноді суперечки? 

– Ні, у нас є чітка взаємодія з депутатами і є майже щоденний контакт, постійне обговорення наших питань, які виносяться на розгляд комісії та депутатського корпусу загалом – в сесійному залі. Тому ми з депутатами працюємо дуже плідно і тісно для того, щоб у нас був результат, який направлений тільки на розвиток наших і комунальних установ і покращення життя наших громадян. Суперечок у нас або не виникає взагалі, або ж ми відразу спрямовуємо їх у конструктивне русло.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті