Острівець доброї надії

…Тут не дуже полюбляють ділитися подробицями власної біографії, жалітися на долю, багато що і так можна вгадати. Більшість з тих, хто у той день завітав до намету-притулку приїхала із зони військового конфлікту. Саме війна вигнала їх з насиджених місць. Очолюють список Донецька та Луганська області, значно менше - одеситів та киян.

Олександр Т., безхатченко:

Слава Богу, що документи при мені, не загубив,  не вкрали. Я сам  з Луганської області, із зони АТО і можу реєстрацію  підтвердити документально.  Поки морози, і вдома немає ніякої роботи, доводиться якось виживати тут у вас, в Одесі.

 Олександр, перебуваючи у наметі, мабуть, чув історії про довірливих людей, що на вокзалах  прикладаються до чарки, запропонованої незнайомцями. І як наслідок - непритомність і пограбування. Тому і радіє, що з ним  не трапилася, як він сам каже, “свинська хвилина”. І вперше за багато місяців посміхається своєму жарту на слушну новорічну тему.

Валентина Х.  приїхала до Одеси під Новий рік, на питання: “Звідки?” відповідає  коротко: «З самого пекла, Луганська область”,- і поспішає зігрітися чаюванням: - Тут вже дві чашки випила та й у  термос налила стільки ж, хай буде на завтра!

 Одесит Валерій Т. дізнався про пункт обігріву в їдальні, де годують нужденних людей, і прийшов на Куликове поле з надією на обігрів:

Говорив з людьми під час обіду і вони мені розповіли, що на час морозів в цій частині Куликового поля  відкрито намет, у якому допомагають голодним, холодним, знедоленим людям. Я проходив повз намет, вагався входити всередину чи ні, а молодий чоловік, волонтер, досить люб’язно запропонував мені зайти на “вогник”.   У пункті обігріву  тепло і зігрітися можна дуже швидко. Розміститися є де: за столом, на лавочках можна перекусити. Їжу в пункт обігріву підвозять суворо за розкладом. Є і кому подякувати за милосердя і руку допомоги.

Федір Герасимов, директор християнської місії «Нове життя»:

Цього року місцева влада дозволила нам офіційно, незалежно від інших служб, встановити пункт обігріву. Цей пункт не опалюється «буржуйками», що забруднюють повітря, застосовуємо електроприлади і так звані «дизельні гармати», отож оснащення пункту більш сучасне, ніж у минулі роки. Пункт розрахований на сто посадкових місць, тут по змінах працюють два десятки добровільних помічників, п’ять-шість волонтерів змінюють одне одного протягом доби. Пункт працює  цілодобово, завжди є гарячий чай,  для безпритульних людей - сніданок, обід і вечеря. Психологи з’ясовують, чому людина опинилися на вулиці. Це важливо - встановити причину і вже потім вжити всіх заходів, так би мовити, за максимумом, щоб  повернути заблукалих додому. Зазначу, що витрати за використання електроенергії та обслуговування біотуалетів взяла на себе міська влада.

 Федір Герасимов розповідає історію створення вуличного притулку, радіючи з того, що довелося уникнути нудної паперової тяганини:

Ми звернулися до міської влади, до мера особисто, якому написали листа з проханням про виділення місця та лімітів на електроенергію і туалети. І нас почули, одразу видали  дозвільні документи, ми повністю забезпечені усім необхідним для успішного проведення місії. Так само  через владні органи підключили до справи поліцію, муніципальну службу, і сподіваємося, що лікарі швидкої  підключаться до справи і спільними зусиллями ми надамо продуктивну допомогу тим, хто потрапив у біду. До речі,  пункт наш навіть для всієї України унікальний, тому що оснащений за сучасними зразками, з урахуванням екологічних вимог.

   Волонтери пункту постійно підтримують порядок і чистоту, щоб будь-який громадянин навіть глибокої  холодної ночі міг відпочити  у теплі та нормальних умовах.

- Намагаємося максимально позбавитись будь-якого дискомфорту, турбуємося про чисте повітря  у наметі, робимо все, щоб всередині не відчувалося неприємного запаху. Підтримуємо порядок - суворо заборонені спиртні напої, паління, - додає Федір Герасимов.

Поки такий пункт обігріву в Одесі єдиний, при необхідності місія  береться встановити додаткові в різних районах міста. З цього приводу Федір Герасимов ділиться планами:

Якщо морози посиляться - встановимо ще два пункти обігріву, а якщо виникне  скупчення бездомних людей, саме  тут, на Куліковому полі, з’явиться ще один намет, про це вже є домовленості. Це місце стратегічне, зокрема і для  людей, позбавлених житла, тому що поруч вокзал, неподалік перетинаються трамвайні та тролейбусні маршрути, у районі багато парків. Тому Куликове — зручне місце і для волонтерів, і для безпритульних.

 І яка ж добра справа без волонтерів? Про них окремо - волонтер Валерій живе у Німеччині. Дізнався про роботу у пункті обігріву в Одесі від пастиря Федора, який приїжджав на проповідь до міста, де мешкає волонтер. Валерій знає, що таке біда:

 - Нещодавно я закінчив  реабілітацію, колишній наркозалежний - наркотики, алкоголь. Коли запропонували  волонтерську службу саме в Одесі, зрадів. Купив квитка на автобус, приїхав сюди і наступного дня взявся за  справу. Тут я побачив таке, про що знав тільки з чуток! Відморожені пальці, обличчя, виснажені голодом, а найстрашніше - відчай і безнадія в очах людей!

- Наразі збираємо на вулицях знесилених літніх людей, а вони ще й  не одразу їхати до притулку погоджуються, тільки після довгих вмовлянь! 

У пункті обігріву чекають на підтримку небайдужих одеситів. Наразі існує  гостра потреба в теплих речах і взутті, предметах гігієни, також необхідна велика кількість одноразового посуду, по можливості можна приносити чай та продукти харчування.

Багатьом людям пункт обігріву може врятувати найцінніше, що є у людини — життя.

Выпуск: 

Схожі статті