Листи в редакцію - найактуальніше

Останнім часом в редакційній пошті чимало листів, котрі стосуються перерахунку пенсій. Сьогодні фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області розкажуть нам:

Який порядок  перерахунку пенсій особам, які досягли 65-річного віку?

Відповідно до статті 28 Зако­ну України «Про загально­обов’­яз­ко­ве державне пенсійне страхування» починаючи з 01.01.2018 для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків – 35 , а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 % мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет на відповідний рік, але не менше від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

У разі збільшення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати підвищується відповідно і розмір пенсії. Перерахунок проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати. Пенсіонерам, які продовжують працювати, після звільнення з роботи (припинення діяльності) пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб/мінімальної заробітної плати, визначених на дату звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з одержанням доходу.

Таким чином, з 01.01.2019 виходячи з мінімальної заробітної плати 4173,00 грн підлягають перерахунку пенсії осіб, які:

- не працюють;

- досягли віку 65 років;

- мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки.

- розмір пенсії, обчислений в залежності від набутого страхового стажу та заробітку, становить менше 1669,20 грн (40% від 4173,00 грн).

За умови дотримання зазначених вимог перерахунок  проводиться незалежно від виду отримуваної пенсії (за віком, по ін­ва­лідності, за вислугу років чи у зв’язку з втратою годувальника).

При цьому пенсії у зв’язку з втратою годувальника перераховуються лише у випадку, якщо годувальник помер у віці 65 років і старше та на дату смерті набув не менше 35 (30) років страхового стажу.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті