ВЧИМОСЯ ЖИТЬ ГРОМАДОЮ. Чим живе Ширяївська ОТГ?

Минулий рік був неофіційно оголошений роком підтримки освіти, а у нинішньому роблять акцент на медицині. Втім, медичні заклади громада не поспішає брати на свій баланс, вирішивши посилити потужності центральної районної лікарні у селищі Ширяєве, яка користується популярністю у місцевих мешканців. На думку місцевої влади, усі сфери мають розвивалися гармонійно: інфраструктура, освіта, культура, медицина тощо. 

На території ОТГ працюють сім шкіл, за час існування громади з бюджету спрямовано чимало коштів на модернізацію котелень, енергоощадні заходи і технічне оснащення. Налагоджено підвезення дітей і вчителів до освітянських і дошкільних закладів. Тепер очікують на покращення знань учнів. 

Поза тим, за кошти з обласного бюджету у сумі понад 1,3 млн грн відремонтовано районний Будинок культури, придбали нові меблі та обладнання.

Що стосується доріг, то у 2017 році, тобто в перший рік існування ОТГ, відремонтували 19 вулиць в селищі (майже 7 км) та кілька вулиць і міст через річку Великий Куяльник у Мар’янівці. 

Суттєво оновили в громаді і комунальну техніку. Запрацював комбінат комунального підприємства з виготовлення різноманітних будівельних матеріалів для населення.  Для нього придбали верстати для виготовлення тротуарної плитки та бетонних блоків, з обробки деревини, а для потреб комунального підприємства – екскаватор-навантажувач, трактор, обладнання для розчищення доріг від снігу.

— Чимало зробили і для ремонту водогонів, придбали кілька башт Рожновського, і вперше за багато років, нарешті, навели лад на сміттєзвалищі. Там зробили освітлення, огорожу, прибрали все довкола, розчистили узбіччя, а також облаштували робоче місце для диспетчера, який перевіряє машини, що привозять сміття, аби не було несанкціонованих викидів, —  розповів заступник селищного голови Артем Демчуков. —  Ми вважаємо, що для системної роботи громади важливо бачити стратегію її розвитку та планування. Тому розробили містобудівну документацію з планування населених пунктів громади, провели топографо-геодезичні роботи у чотирьох старостинських округах, розробили генеральні плани разом із планами зонування для центрального селища та трьох сіл. 

Нагадаємо, що перші вибори в громаді відбулися 18 грудня 2016 року. Вона об’єднала п’ять місцевих рад та понад 11 тисяч жителів. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті