Ізмаїл вшанував лікаря

В Ізмаїлі напередодні Дня медичного працівника урочисто відкрили пам’ятну дошку Заслуженому лікарю України Олексію Васильовичу Плешанову, який більше 20 років очолював міську стоматологію. 

Меморіальна дошка встановлена на будівлі стоматологічної поліклініки - закладі, який відкривав і яким більше 20 років керував  Олексій Плешанов. Ініціаторами виступила організація ветеранів медичної спільноти Ізмаїла, а необхідну підтримку і сприяння надала адміністрація міста.  Урочисте відкриття відбулося за участы заступника міського голови Сергія Павлухіна, головного лікаря Ізмаїльської центральної міської лікарні Олександра Любіцина, колективу стоматполіклініки і колишніх колег.  Лікар з великої літери, Олексій Васильович пройшов Другу світову та зустрів Перемогу в Берліні в званні військового медика 3-го рангу. Працював військовим лікарем в різних куточках Радянського Союзу, служив в Заполяр’ї, переїхав в Бессарабію, де майже рік служив в складі Дунайської військової флотилії, а потім очолив стоматологічне відділення.  Його метою було зробити міську стоматологічну службу однією з кращих в Одеській області. Ізмаїльська стоматологічна поліклініка була зведена на початку 1970-х років з ініціативи Плешанова методом народного будівництва - матеріали та робочу силу надали міські підприємства та колгоспи. Тим часом поліпшувалося технічне оснащення поліклініки, зміцнювалися кадрами хірургічна стоматологія та педіатрія, створювалися спеціалізовані бригади, які проводили санацію в навчальних закладах. 

Сьогодні згадують, що Олексій Плешанов ніколи не відмовляв у допомозі і працював на повну силу.  Протягом кількох скликань він був депутатом міської ради і очолював постійну комісію з питань охорони здоров’я. Навіть після виходу на пенсію Олексій Васильович не залишив роботу, а продовжував працювати в складі стоматологічної служби - в якості рядового лікаря, проводячи прийоми  на базі поліклініки для дорослих,  а також профогляди і лікування ветеранів війни та праці.  Ось уже 14 років, з липня 2004 року, ізмаїльчани і гості міста зберігають добру пам’ять про справжнього лікаря Олексія Васильовича Плешанова, громадянина свого краю, для якого клятва Гіппократа була  сенсом життя.

Фото авторки

Выпуск: 

Схожі статті