Сильний день в ім’я сильних людей

24 серпня наша країна святкувала 28-му річницю незалежності.

В знак солідарності з Маршем ветеранів, який проходив в центрі столиці, і в пам’ять про загиблих воїнів, в Одесі відбувся Марш захисників і патріотів України, організований ветеранами бойових дій. Такі марші пройшли цього дня і в інших містах України.

Учасниками ходи стали кілька сотень людей - військові, родичі загиблих на сході України бійців і військовополонених, представники одеських ветеранських організацій, чорноморського козацтва, ветерани АТО і ООС, добровольці, волонтери, активісти, громадськість міста та області і просто небайдужі громадяни. Захід не був політичною акцією і, за рішенням громадських організацій, під час його проведення було заборонено використовувати будь-яку політичну символіку. Рідні загиблих несли їх портрети. В руках у багатьох людей були маленькі прапорці і великі прапори України, а також великий банер «Нас об’єднала Україна».

Стартувавши на Театральній площі, біля Одеського національного академічного театру опери та балету, люди пройшли центральними вулицями міста. До учасників заходу приєднувалися всі бажаючі.

Протягом всієї ходи перехожі зустрічали захисників оплесками. Зовсім незнайомі люди підходили і зі сльозами на очах обіймали і дякували героям.

У сквері Героїв Небесної сотні, у закладного каменя, на місці якого в майбутньому встановлять пам’ятник загиблим за Україну, учасники акції провели святковий мітинг, а військові капелани організували молебень. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав життя за незалежність нашої держави, і поклали квіти до меморіального знаку.

«Перш ніж Україна змогла стати незалежною державою, довелося подолати чимало випробувань. Цією ходою ми вшановуємо пам’ять про загиблих войнів. Одеса - патріотичне місто. Україна буде незалежною і процвітаючою. Війна закінчиться тільки тоді, коли більшість зрозуміє, що вона йде. Ми хочемо, щоб Незалежність була загальнонародним святом», - підкреслили організатори. - «Ми впевнені, що наш досвід проведення маршу в Одесі потрібно поширювати, тому ми розробимо і надамо на обговорення до Одеської облради, облдержадміністрації та до міськради проект листа-звернення з пропозицією запланувати на наступні роки єдиний захід міста і області - Марш патріотів і захисників України в Одесі».

«Це почуття не передати словами - вдячність, сльози, обійми, гордість», - відзначали учасники маршу, ділячись враженнями.

Це був дуже емоційний і сильний день, який об’єднав громадян України і показав нашим ворогам, як нас багато, показав нашу силу духу, міць, згуртованість і волю до перемоги.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті