Нові серії «Пантеона Одеси» показали на кіностудії

На Одеській кіностудії відбулася презентація 9 і 10 серій історико-публіцистичного документального серіалу «Пантеон Одеси».

Стрічка створюється кінокомпанією «Південь-фільм» за участю Одеської кіностудії і сприяння Департаменту культури і туризму Одеської міськради. Прем'єра була приурочена до 100-річчя кіностудії і 225-річчя Одеси. В ході презентації відбулася зустріч з режисером проекту Ігорем Козловим-Петровським, представниками творчої групи.

Відкриваючи презентацію Ігор Козлов-Петровський повідомив, що в унікальному історичному проекті розповідаються історії про відомих людей, які знайшли своє упокоєння на 2-му Християнському кладовищі.

«Ми зараз закінчили вже 2-й сезон зйомок серіалу, героями якого стали відомі художники, архітектори, письменники, актори, музиканти, науковці та медичні працівники, воєначальники, винахідники. Ми зняли рівно 10 серій, в яких розповіли історії близько двохсот чоловік. Серед них - винахідник проообраза першого в світі кіноапарата Йосип Тимченко, академік Володимир Філатов, письменник Валентин Катаєв, режисер Петро Чардинін, артист Михайло Водяний, краєзнавець Олександр Дерибас, гравець і тренер «Чорноморця» Віктор Прокопенко, начальник морехідного коледжу технічного флоту Анатолій Низов, співак Микола Огренич і багато інших », - зазначив він.

Режисер також подякував численних присутніх на прем'єрі і побажав приємного перегляду.

Відзначимо, що героями двох нових частин серіалу стали командир 248-ї стрілецької дивізії, яка звільняла Одесу від німецько-румунських загарбників Микола Галай, актор Віктор Алоин,  герой Радянського Союзу Лев Хандриков, директор школи імені Столярського Григорій Бучинський, ректор Одеського морського університету Юрій Воробйов, народний художник СРСР і України Михайло Божий, директор ботанічного саду Володимир Липський, доктор медицини Володимир Гук та інші. Також в 10-й серії був показаний фрагмент відкриття пам'ятника великому краєзнавцю, автору книги «Стара Одеса» Олександру Дерібасу.

Як розповіла президент кінокомпанії «Південь-фільм» і продюсер картини Евеліна Сергєєва, матеріалом для історико-документального фільму послужили різні дослідження і книги кількох одеських краєзнавців. Крім 2-го Християнського кладовища, зйомки проходили в українському театрі, науковій бібліотеці, художньому музеї, Будинку вчених та інших місцях.

«Мені також випала честь взяти участь в зйомках, розповідаючи дивовижні історії кількох героїв картини. У нашому серіалі знімалися і багато одеситів - наші сучасники, які знали героїв серіалу. Зазначу, що всі серії проекту художньо оформлені в стилі літературно-музичної композиції. Ми намагалися знайти і розповісти різні таємні історії, пов'язані з героями серіалу, показати уривки з різних кінокартин, в тому числі і Одеської кіностудії. Це дуже велика робота, ми знімаємо вже протягом майже двох років і продовжуватимемо наш проект. Пам'ять про великих одеситів треба вміти зберігати і передавати поколінням, і за допомогою серіалу «Пантеон Одеси» ми хочемо внести наші свій скромний внесок у збереження цієї пам'яті », -підкреслила президент кінокомпанії.