Сонячного вам дня!

Електростанцію в Рені, яка розпочала генерацію сонячної енергії з перших днів літа, названо «Лиманською». Вона розташувалася на колишньому заміському пустирі, який двадцять років перетворювався на смітник. Тепер 80 гектарів землі почали працювати на економіку країни. 

Для Рені особливо важливе відкриття цих генеруючих потужностей, адже досі місто одержувало електроенергію через електромережу Молдови й жило як на вулкані: будь-яка аварія в сусідів загрожувала відключенням усього населеного пункту – альтернативних шляхів подавання сюди електроенергії не було. Тепер, коли електростанція є під боком, у диспетчерів з'явилася можливість маневру. 

– Взагалі будівництво подібного роду електростанцій стимулює діяльність місцевих мереж: розвиваються пристанційні вузли, провадиться реконструкція із заміною трансформаторів, що в остаточному підсумку підвищує надійність і якість енергопостачання, – відзначив у день відкриття станції «Лиманська» заступник генерального директора представництва «Актив Солар» в Україні Сергій Єгоров.

За словами фахівця, потужності станції вистачить для того, щоб забезпечити електроенергією таке місто, як Ізмаїл, а вже Рені – тим більше. 

Ще один плюс – додаткові робочі місця. У змінах працюють по п'ять чоловік, які обслуговують устаткування. Крім них і охорони, на тимчасові роботи для косіння трави та чищення модулів будуть залучатися місцеві жителі. Як часто? Це залежить від ступеня забруднення модулів і швидкості росту трави, тобто від погодних умов.

Не раз доводилося чути думку обивателів, що над станцією будуть якимось чином розганяти хмари. Почувши таке припущення, Сергій Єгоров тільки посміхнувся:

– Сьогодні, перед відкриттям станції в Рені, пройшов рясний дощ, і ми цьому тільки раді – самі собою помилися модулі. Тож ми зацікавлені і в дощах, і в яскравому сонці. А ще – у прохолодній погоді, адже при зниженні температури зменшується опір провідників і, отже, підвищується продуктивність. 

Заступник генерального директора запропонував журналістам самим переконатися в тому, що навіть у похмуру погоду, коли сонце закрите чорними хмарами, енергія генерується. Щоправда, в менших обсягах: прилади показували 80 кіловат із 500 максимально можливих. 

…На виході зі станції, яка почала постачати електроенергію, а також податки до бюджету, працівники встановлювали знак із зображенням сонця й написом «Have a sunny day!» – добре побажання туристам, які проїжджають через прикордонний Рені до Європи на відпочинок. Втім, і всім добрим людям – сонячного дня!

Выпуск: 

Схожі статті