Бізнес замовляє – держава готує

У Саврані шляхом об’єднання Сав­ранського, Кодимського та Балтського училищ  створено перший в Україні Північний центр професійно-технічної освіти. Профтехосвітній кластер  отримав назву «О-12» і торік отримав з бюджетів різних рівнів  на свій розвиток 8 млн грн. 

– Проблеми ПТУ та їх випускників – застарілі навчальні програми, неналежна матеріально-технічна база, складнощі із пошуком роботи після отримання диплому. Завдяки нашій програмі у ПТУ вивчатимуть IT-технології, робототехніку, схемотехніку. Більше того – ці науки стануть базовими предметами. Внаслідок залучення бізнесу до процесу освіти приватні компанії отримають професійно підготовлені кадри, необхідні для зростання бізнесу, а наша держава – розвиток економіки та зменшення відтоку молоді за кордон, –  розповів голова ОДА Максим Степанов.

–  Також стане можливим докорінно оновити матеріально-технічну базу, запровадити нові сучасні навчальні програми, щоб випускники не шукали кращої долі за кордоном, а мали гарантоване робоче місце на рідній Одещині. 

Таким чином, стару, зашкарублу систему ПТУ почали перебудувати. Училища об’єднуються у кластери, залучаючи до тісної співпраці з роботодавцями. Головна ідея проста: «бізнес замовляє – держава готує».

– У нас відбулося профорієнтування. Кожен заклад готує своїх спеціалістів, – поділилася директорка Північного центру професійно-технічної освіти Ярослава Жирун. — Ми не прибрали професії, а просто спрямували їх за замовленням. Балта готує швачок, Кодима – плодоовочівників і трактористів. Саврань узяла на себе будівельників, малярів, штукатурів, столярів і кухарів. Ми відчули себе впевненіше. Бізнес допомагає з фінансуванням та модернізацією застарілих освітніх програм. 

Об’єднавшись у кластер, заклади профтехосвіти стають сильнішими та справді багатопрофільними. Зараз у нашому центрі професійно-технічної освіти загалом навчаються 700 учнів. З такою динамікою ми зможемо забезпечити північ Одеської області кваліфікованими кадрами. На Одещині планується створити ще два центри. Чорноморський морський коледж поєднають з місцевим професійним судноремонтним ліцеєм, а Ізмаїльське вище професійне училище – з Ізмаїльським центром професійно-технічної освіти. Це дозволить закладам отримати нове устаткування та приплив абітурієнтів, випускникам – роботу, а підприємствам – фахівців.

Выпуск: 

Схожі статті