АЧС розширює територію

Перший тривожний дзвоник про африканську чуму свиней у Татарбунарському районі пролунав 23 липня. В той день до Татарбунарської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини (РДЛВМ) надійшло анонімне повідомлення про трупи свиней на території біля біотермічної ями села Дивізія. На місці виявили два трупи не ідентифікованих свиней приблизно шестимісячного віку.

Фахівці Татарбунарської РДЛВМ направили патологічний матеріал до Одеської філії Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи для встановлення причин загибелі тварин, де і було підтверджено наявність у ньому ДНК вірусу АЧС.

Після отримання результатів територію села Дивізія Татарбунарського району оголосили місцем спалаху АЧС та встановили карантин. Зоною захисту визначили територію, яка безпосередньо межує з селом Дивізія радіусом 10 км, до якої входять саме село, а також села Безим’янка, Лиман, Веселе, Садове, В.Балка, Жовтояри, Маразліївка та Нове.

Також до стабілізації епізоотичної ситуації заборонили торгівлю живими свинями та продукцією від них на місцевих ринках, які ввійшли до зон захисту та нагляду, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл за наявністю супровідних ветеринарних документів.

Карантин з неблагополучного пункту знімуть за рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Татарбунарській районній державній адміністрації не раніше, ніж через 40 днів.

Выпуск: 

Схожі статті