Всебічно і практично

В районі активно готуються до нового навчального року. Підготовка триває за декількома напрямками. По-перше, проводяться ремонтні роботи. Наприклад, в Арцизькій школі № 4 вже завершено відновлення першого поверху шкільного спортивного залу. 

- Спортзал школи готовий до відкриття, - розповів голова Ар­цизької РДА Сергій Парпу­ланський. - Завершено ремонт першої частини, ще необхідно зробити другий поверх (борцівський і тренажерний зали), а також гандбольно-футбольний зал. Крім того, планується оновити і фасад школи.

А в школі села Веселий Кут капітально ремонтують дах навчального корпусу, побудованого в 1990 році. Майстри повністю зняли старе покриття даху і замінять його на металочерепицю.

- Договірна вартість робіт становить 400 тис. грн, - повідомляє начальник відділу освіти, молоді та спорту Арцизької РДА Оксана Стоянова. - Кошти для проведення капітального ремонту даху  виділені депутатами районної ради з субвенції, отриманої з обласного бюджету.

До речі, в цьому навчальному закладі два роки тому капітально відремонтували ґанок.

Ще одним напрямком  є оновлення обладнання. У межах реалізації «Нової Української школи» та Спільного меморандуму Міністерства освіти та науки України і компанії LEGO заклади освіти отримали набори конструкторів «LEGO Play Box». Отже, учні зможуть інтерактівно, цікаво та наочно опановувати матеріал.

Крім того, 15 шкіл Арцизького району отримали понад 100 комп’ютерів, переданих відділом освіти, молоді та спорту. Устаткування закуповувалося на кошти освітньої субвенції за процедурою відкритих торгів ProZorro. Вартість техніки склала 1,569 млн грн, при цьому є ще й економія - майже 35 тис. грн.

Також в рамках підготовки до навчального року не забувають про кадри. В районі відбувся конкурс на заміщення вакансій керівників Арцизького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4-ліцей», Виноградівської, Главанської, Новоіванівської, Садовської та Холмської загальноосвітніх шкіл, Дитячо-юнацької спортивної школи, Центру дитячої та юнацької творчості. За підсумками презентацій конкурсанти пройшли відбір, і тепер, згідно з Порядком призначення на посаду керівників загальноосвітніх установ комунальної форми власності, Арцизька РДА представить лист на им’я голови районної ради Юрія Карабаджака про розгляд на сесії районної ради питання про укладання контрактів з претендентами.

Останнім (не менш важливим) пунктом є інклюзивно-ресурсний центр, який працює з липня поточного року. Тут діти від 2 до 18 років з особливими освітніми потребами реалізують своє право на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі в професійно-технічних навчальних закладах. Як повідомила директор установи Тетяна Парпуланська, рішення про відкриття центру було прийнято в лютому 2019 року, а в червні відділ освіти, молоді та спорту РДА оголосив конкурс на заміщення вакантних посад. З липня центр проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу в ЗМІ, консультує батьків, спілкується з керівниками шкіл та дошкільних установ, соціальних служб.

Фото Арцизької РДА

 

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті