Перевірять договори

Питання приведення всіх наявних договорів оренди землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів Болградського району до сучасних реалій земельного ринку Одеської області обговорювали на робочій нараді під головуванням в.о. голови Болградської райдержадміністрації Андрія Кучмійова. 

Як зазначають у Болградській райдержадміністрації, плата за землю є одним із бюджетоутворювальних платежів місцевої казни. Кошти з якої спрямовуються на розв’язання соціальних питань та утримання у належному стані багатьох галузей району. Орендна плата за землю, як складова частина плати за землю, є найбільш прогресивною формою земельних відносин.

З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів необхідно всі чинні договори оренди земель сільськогосподарського призначення привести до сучасних реалій земельного ринку Одеської області. Сьогодні стартова ставка орендної плати за землю, з якої починаються земельні торги в області, дорівнює 8% від нормативної грошової оцінки землі, а максимальна ставка склала 24%.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній власності (землі сільськогосподарського призначення), здійснюється за результатами проведення земельних торгів.

Таким чином, учасники наради вирішили зустрітися з міським та сільськими головами району та орендаторами щодо приведення теперішніх договорів оренди земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів району до норм чинного Земельного та Податкового законодавства України.

Выпуск: 

Схожі статті