Рені волає про допомогу від дій сусіда

Міський голова м.Рені Ігор Плєхов на своїй сторінці у Фейсбуці заявив, що у сусідній державі почалися роботи, які можуть привести до негативніх наслідків саме для українського порту Рені.

-На сьогодні, за наявною інформацією, на акваторії порту «Джурджулешти» (Молдова) в районі 72-ої милі р.Дунай,з метою будівництва нового вантажного причалу проводяться днопоглиблюванні роботи, що зафіксовано на відео.

Ці події можуть спричинити низьку негативних наслідків для морського порту Рені, а саме: змінити рельєф дна, порушити екологічну ситуацію в регіоні, зменшити глибини і габарити суднового ходу та глибини для підходу до причальних стінок, занести русло, зменшити обсяги вантажопереробки транзитних зернових.

Згідно Міжнародної Конвенції Еспоо «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» в транскордонному контексті» Сторони, які здійснюють будь-яку господарську діяльність у прикордонному районі, повинні суворо дотримуватись норм даної Конвенції в частині дотримання вимог сповіщення будь-якої зацікавленої Сторони, яку може торкнутись запланована діяльність.

В липні 2016 року питання днопоглиблення порту Джурджулешти розглядалися на засіданні молдовсько- української Робочої групи з питань транспорту (п. 4 Протоколу від 28-29 липня 2016 р. додається).

Нагадаємо, що згідно Міжнародної Конвенції Еспоо «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» в транскордонному контексті», всі роботи, що плануються у прикордонні, мають пройти експертизу на можливі негативні наслідки – як це відбувалось, наприклад, до початку робот з реалізації проекта глубоководного суднового ходу «р.Дунай-Чорне море» гирлом Бистре.

Тоді, крім висновків експертів, йшлося про вивчення суспільної думки в обох країнах (на прикордонних теріторіях).

Як сповістив Ігор Плєхов, жителів Рені не питали щодо ставлення відносно дій сусідів…

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті