Безлад. Байдужість. Біда

Безлад у лісовій галузі та відсутність належного державного фінансування призвели до відтоку фахівців із лісгоспів. Внаслідок бездумного господарювання «зелені легені землі» фактично залишилися без належної охорони. Через це в Україні безжальне полум’я знищує сотні гектарів насаджень, руйнуються екосис­теми та вигорає верхній родючий шар ґрунту. Щодня через халатність людей та внаслідок бездумного спалювання стерні ризикують спалахнути лісонасадження у будь-якому куточку нашої Одещини. 

З початку року в Любашівському ра­йоні сталося близько десятка пожеж. Маю на увазі угіддя Троїцького лісництва ДП «Ширяївський лісгосп». У багатьох випадках пожежі вдалося швидко загасити завдяки вчасному реагуванню самих лісників. Проте ніхто не знає, де буде наступне займання і чи вдасться його оперативно виявити та загасити. 

Так, днями в районі сіл Велика Василівка та Шайтанка загорілися очерет і суха трава. Вогнем знищено із сотню гектарів плавнів та прибережної рослинності на річці Тилігул. Постраждали червонокнижні рослини, комахи, птахи і тварини.  Вогонь добирався до осель жителів Шайтанки. Дим із попелом розносилися вітром на кілька кілометрів. 

Лісникам спільно з мисливцями та пожежниками з Любашівки вдалося відтіснити вогонь від своїх угідь. Прикро, але більшість місцевих жителів лише спостерігали, як палають околиці. 

Причину пожежі встановлюють. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті