Щоб не «Гуляла» земля

Питання раціонального використання землі в районі стоїть на особливому контролі. Так, рішенням Фрунзівської районної ради ще у липні 2010 року було створено конкурсну комісію з надання в тимчасову оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення. І з того часу відповідальні особи ретельно слідкують за кількістю оброблюваних ділянок в усіх сільських і селищних радах та можливістю здавання їх в оренду. З початку роботи комісії (2010 рік) було проведено шість засідань, на яких дано дозвіл на оформлення тимчасових угод на площі близько 5 тисяч гектарів. Протягом минулого року провели 12 засідань та уклали 239 договорів короткотермінової оренди. А цього року комісія засідала 15 разів і дала дозвіл на тимчасове користування земельними ділянками на площі 4375 гектарів.

За цими цифрами – копітка робота бага–тьох людей, що дає непогані результати. Адже за підсумками дев’яти місяців, у цілому плата за землю внесена на 116,9 відсотка. А це – наповнення місцевих бюджетів для ефективного здійснення повноважень органів місцевого самоврядування та покращення життя територіальних громад району.

– Суттєві резерви що–до наповнення доходної частини місцевих бюджетів від сплати за землю є в кожній сільській та селищній раді, – говорить керівник вищезгаданої комісії, заступник голови Фрунзівсь–кої районної ради Раїса Анд––ріївна Мятига. – Бо на сьо–годнішній день в районі ще не використовується близько 5 тисяч гектарів ріллі. Крім того, є земельні ділянки для сінокосіння, випасу худоби, є і фактичні землекористування без договорів та відповідної плати до місцевих бюджетів. Конкурсна комісія провадить засідання двічі на місяць і дуже розраховує на активність сільських та селищних голів. Адже, зрештою, вона працює на користь кожної громади та кожного населеного пункту.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті