Від Дунаю до Бугу - від Бугю до Дунаю

Одеса

Яскравий блиск «Сузір'я»

Ансамбль танцю «Сузір'я» Одеського міського центру хореографічного мистецтва взяв участь у ювілейній концертній програмі «Почути майбутнього поклик…», у московському Будинку музики.

У столиці Російської Федерації наші земляки виступали на запрошення Міжнародного доброчинного фонду Володимира Співакова. Концертна програма саме й присвячувалася 10–річчю цього фонду.

Колектив одеського ансамблю гідно представив наше місто та нашу країну.

Його виступ був високо оцінений організаторами та глядачами. «Сузір'я» одержало запрошення взяти участь у фестивалі «Москва зустрічає друзів» влітку наступного року.

У молодих серцях – Паустовський

Сто двадцятій річниці від дня народження Костянтина Паус–товського була присвячена друга міжнародна студентська конференція «Літературна спадщина К.Г. Паустовського та сучасність».

Організаторами її виступили Одеський літературний музей, меморіальний музей К.Г. Паустовського, Літературне товариство «Світ Паустовського».

У конференції взяли участь старшокласники, студенти, педагоги з України, Білорусі, Придністров’я. Теми доповідей стосувалися наукових аспектів творчості письменника, фактів його біографії, розглядалися окремі твори. Доповідачі, – як педагоги, так і їхні учні, – продемонстрували ґрунтовний підхід до роботи. І навіть ті, хто добре знає твори Костянтина Паустовського, довідалися багато нового та цікавого. За підсумками було ухвалено декларацію, адресовану урядам країн–учасниць, у якій говориться про необхідність приділяти значнішу увагу вивченню творчості Паустовського у навчальних закладах, його популяризації. Для учасників конференції було організовано культурну програму: екскурсія по Одеському порту, відвідування театру опери та балету, музеїв, прогулянки містом.

На екрані «українські злі»

На Одеській кіностудії в кінозалі «U-cinema» відбулася прем'єра альманаху короткометражного кіно «Україно, гудбай».

Як повідомив арт–директор кінозалу Ян Юсім, молоді режисери шукають героя нашого часу. Проект альманаху, який об'єднав декілька продакшн–студій, дист–риб'юторів, режисерів та сценаристів, спочатку замислювався як розповідь про еміграцію, як спроба досліджувати причини, що змушують українців виїзджати з рідної країни. Згодом він переріс у розповідь про те, як бачить навколишню дійсність нове покоління кінематографістів.

У межах проекту, який втілювався в життя два роки, знято 25 короткометражних робіт загальною тривалістю шість годин. До прокатної версії альманаху увійшло шість фільмів, які вже мають у своєму активі участь у кінофестивалях по всьому світу – у Каннах, Нью–Йорку, Москві, Санкт–Петербурзі тощо, породивши серед кінокритиків новий термін – «українські злі». Представники цієї течії, як колись італійські неореалісти або британські «розсерджені», знімають кіно про тих, кого знають найкраще – про своє покоління.

Покази відбудуться 1, 2, 3, 4, 5 листопада, о 20.30.

Роздільнянський район

Забезпечили паливом безкоштовно

З ініціативи голови райдержадміністрації Олега Куракова з райбюджету у межах програми «Милосердя» було виділено 100 тисяч гривень для забезпечення пільгових категорій громадян альтернативним паливом.

109 самотніх малозабезпечених людей, серед яких інваліди війни, учасники бойових дій, вдови загиблих, отримали біопаливо безкоштовно.

Добре організували цю роботу на територіях Кам’янської, Буцинівської та інших сільських рад, до яких природний газ ще не дійшов.

Красноокнянський район

Будують стадіон, ремонтують ФАП

У районі тривають роботи з ремонту та спорудження соціально значимих об’єктів у межах програми «Народний бюджет».

Як повідомляє голова райдерж–адміністрації Микола Лемищук, у Красних Окнах, зокрема, незабаром буде газифіковано два освітніх заклади – навчально–виховний комплекс і дитсадок «Сонечко». До кінця року заплановано також завершити перший етап спорудження стадіону, а саме – підготувати футбольне поле за сучасними вимогами, бігові доріжки довкруж нього, змонтувати трибуни для глядачів та огорожу. Наступного року, згідно з проектно–кошторисною документацією, мають з’явитися волейбольні і баскетбольні майданчики і роздягальні.

Крім того, завершується капітальний ремонт фельдшерсько–акушерського пункту у селі Ставровому. Зараз на об’єкті тривають внутрішні опоряджувальні роботи, закуповується нове медичне обладнання.

Татарбунарський район

На дітях не заощаджували

В районі на оздоровлення в літній період витрачено 1,5 млн грн. Грошовими преміями та почесними грамотами відзначені колективи Дмитрівської, Білоліської, Струмокської загальноосвітніх шкіл, а також Татарбунарського НВК «Школа-гімназія» та Безименського – «Школа – дитячий садок», які досягли успіхів у цьому.

Питання обговорювалося на засіданні колегії райдержадміністрації. Голова райдержадміністрації Н. Кожухаренко розповіла про вимоги Президента України до підвищення якості освіти та забезпеченості навчальних закладів усім необхідним.

Балтський район

Пересувний кабінет з усіма зручностями

Пересувний діагностичний кабінет тепер має центральна ра–йонна лікарня. Сертифікат на нього вручив медикам народний депутат України Леонід Клімов.

Цифровий флюорограф забез–печує високоякісне зображення. У пересувному кабінеті працює система обігріву, кондиціонер, комп’ютерне управління.

Це сучасне обладнання спри–ятиме своєчасному виявленню хвороб і успішному їх лікуванню.

Ширяївський район

За підтримки спонсорів

У Червонокутській сільській раді – приємні зміни. Тут замінено вікна у Преображенському будинку культури та Черво–нокутській загальноосвітній школі.

У цих закладах стало і тепліше, і світліше. Та й приміщення в цілому ніби оновилися.

– Усі роботи були виконані за рахунок Доброчинного фонду Фур–сіна. Від імені Червонокутської громади щиро хочеться подякувати меценату за його підтримку і опе–ративність у розв’язанні нашої наболілої проблеми, – з радістю поінформувала Червонокутський сільський голова Майя Миндра.

Слід зазначити, що для утримання інфраструктури сільської ради залучаються позабюджетні кошти. І тут значну допомогу подає керівник приватного сільсь–когосподарсь–кого підпри–ємства «Маяк» Микола Захар’єв. За підтримки госпо–дарства сільський осередок куль–тури у Преображенці було га–зифіковано.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, І. Голяєва, А. Степанова, Ю. Федорчук, В. Акімов, Л. Кузьменко, Т. Сторчак, Є. Низов

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, пат–ріотичне виховання молоді, багаторічну плідну громадську діяльність та з нагоди Дня ветерана постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АБРАМОВА Валентина Івановича– голову ради організації ветеранів Суворовського району міста Одеси.

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

МАЛЯР Неонілу Леонідівну– члена організації ветеранів Київського району міста Одеси.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ

1 жовтня 2012 року № 576/2012

Указ Президента України

Про відзначення державними нагородами України працівників Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта»

За значний особистий внесок у розвиток поштового зв'язку, високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Всесвітнього дня пошти постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АЗАРОВУ Наталю Іллівну– начальника відділу розповсюдження періодичних видань Одеської дирекції.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ 9 жовтня 2012 року № 587/2012

Танці у візках

Творчий колектив з Роздільної вкотре взяв участь у балтському мистецькому святі людей з обмеженими можливостями «Зоря надії».

– Але – з безмежною любов’ю до життя, – додала керівниця Балтської районної організації інвалідів Надія Лєнц.

І хоча вона пересувається у спеціальному візку, та вміє згуртувати однодумців, помічників, знаходить спонсорів. Серед них – Балтська РДА та дирекція АТП 15117.

Фестиваль розпочався майстер–класом фахівця традиційного народного мистецтва Йосипа Осташинського. Потім були виступи на сцені Бу–динку культури. Крім роздільнянців, приїхали колективи та окремі виконавці з багатьох районів нашої країни, з Молдови. Усіх зачарували танцями у візках полтавці.

Гаряче аплодувала публіка і Роздільнянському колективу, до складу якого увійшли П. Філінов, Є. Попова та керівник районної організації людей з обмеженими можливостями В. Сидо–ренко.

Завершився фестиваль теплими словами вдячності та обміном сувенірами. Роздільнянці, наприклад, подарували господарям футболки – як заклик активно займатися не лише художньою самодіяльністю, але й фізкультурою та спортом.

Микола ШЕВЕЛЬОВ, Роздільна – Балта

Земляку – поету, громадянину...

Меморіальну дошку поету, громадянину Семену Цвангу встановлено у Балті на фасаді будинку, де він мешкав.

Сьогодні С. Цванг живе у США. Він лауреат премії Фонду увічнення військового героїзму в часи війни ім. Іцхака Зандмана і Авраама Коена, лауреат премії імені В.П. Некрасова, заснованої спілкою письменників Ізраїлю. Письменник також – Почесний громадянин Балти, міста Нетівот (Ізраїль).

Його вірші – патріотичні і ліричні, поеми, нариси, оповідання – про трудівників шахт і полів, про життя.

Відкриваючи меморіальну дошку, його земляки, поети і шанувальники були щирими у своїх спогадах про роки, коли Семен Цванг працював у районній газеті «Народна трибуна». Будучи людиною високоосвіченою, він і сьогодні допомагає багатьом початківцям знайти свій стиль у літературі.

Любов ДМИТРІЄВА, м. Балта

Выпуск: 

Схожі статті