Сначала – долгострои

Чергове засідання виконкому Одеської міської ради почалося з приємної церемонії нагородження. У зв’язку із присвоєнням Одесі в межах всеукраїнського конкурсу звання найупорядкованішого міста, подяки від Прем’єр–міністра України Миколи Азарова одержали заступник міського голови Анатолій Орловський, директор КП «Міськзелентрест» Олександр Риффа та директор КП «Одесміськсвітло» Олександр Прокопець. Кубок за перемогу Одеси одержить мер міста Олексій Костусєв 7 листопада в Києві. Асоціацією ділових кіл України було також високо оцінено роботу директора КП «Одесміськелектротранс» Дмитра Полуніна, якому вдалося вивести підприємство із глибокої кризи і почати активно впроваджувати енергоощадні технології. Дмитро Борисович одержав нагороду в номінації «Інтелект нації».

Далі було розглянуто блок питань, пов’язаних з капітальним будівництвом. Деякі фірми звернулися по одержання дозволу на початок спорудження висотних житлових комплексів. Однак, як з’ясувалося, у них є недобудовані будинки. І тому мер міста поставив дуже жорстку умову: нові об’єкти фірми зможуть почати споруджувати лише за умови здачі в експлуатацію довгобудів. Так, ТОВ «ОЛМІ–РС» для подальшого проектування і будівництва 7–секційного 10–поверхового житлового будинку із вбудованими офісними приміщеннями і підземним паркінгом на вулиці Маршала Говорова, 10–б, спочатку доведеться за рахунок власних коштів до кінця 2013 року добудувати і здати в експлуатацію будинок на вулиці Висоцького.

ТОВ «Будконсалтинг» одержало дозвіл на проектування і будівництво ряду висоток на селищі Котовського із затвердженням графіка здачі кожного будинку. Такі підходи при ухваленні рішень раніше не практикувалися. На думку міських чиновників, жорсткість вимог до забудовників дозволить надійніше захистити права одеситів, які інвестують свої особисті кошти у будівництво житла і повинні одержувати його у чітко визначені договором терміни.

Начальник управління економіки, промисловості та інвестицій Сергій Синятинський розповів про підсумки соціально–економічного розвитку Одеси у першому півріччі.

Слід зазначити, що розмір прямих іноземних інвестицій, отриманих містом, на 1 липня склав 902,1 мільйона доларів США. Це на 3,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Експорт одеських товарів зріс на 15,2%, імпорт – на 6,9%. Рівень безробіття залишився колишнім – 0,4% населення працездатного віку. Середня заробітна плата за січень – червень 2012 року склала 2721 гривню.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті