от Дуная до Буга ● от Буга до Дуная

Одеса

Лідер загальнодержавного рейтингу

На сьогодні Одещина за результатами оцінки соціально-економічного розвитку регіонів України (без міст Києва та Севастополя) посідає перше місце, в той час як торік на відповідний період вона була лише десятою.

Про це повідомив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олег Муратов.

– Такого високого результату досягнуто завдяки тому, що за п’ятьма напрямами наш регіон входить до чільної десятки. А за трьома позиціями – до першої трійки, – сказав він.

Зокрема, це стосується таких позицій: «Споживчий ринок» (включає в себе розвиток роздрібної торгівлі та рівень інфляції), «Населення та ринок праці» (область після Києва має найнижчий рівень безробіття). Тільки за перший квартал поточного року в області створено понад десять тисяч робочих місць. Щодо обсягів вкладених капітальних інвестицій, то Одещина – серед найпривабливіших в Україні. За перший квартал цього року в області освоєно майже чотири мільярди гривень. Це у 2,6 раза більше ніж торік. Крім того, регіон серед найкращих у такій складовій, як «Захист прав дитини».

Білгород-Дністровський район

Вийшла на перші позиції

За підсумками роботи в першому кварталі цього року районна державна адміністрація вийшла в лідери щодо усіх напрямів діяльності, посівши перше місце.

На черговому засіданні колегії голова РДА Василь Чорнолуцький подякував фахівцям райдержадміністрації за досягнення цього результату, побажав їм і надалі трудитися так само плідно. Особлива подяка за допомогу в досягненні вагомих результатів і рейтингових показників висловлена народному депутатові України Віталієві Барвіненку. Йому в урочистих обставинах вручено Грамоту голови райдержадміністрації за внесок у розвиток району.

Ширяївський район

За участю добровільних помічників

В районі вдалося оперативно ліквідувати наслідки буревію.

За словами головного спеціа­ліста з надзвичайних ситуацій рай­держадміністрації Сергія Гро­ховецького, під час стихії найбільше постраждали заклади освіти та охорони здоров’я. Вони зазнали збитків на суму понад 90 тисяч гривень. В основному були пошкоджені покрівлі дахів. Кошти на ремонт виділені із резервного фонду районного бюджету. Разом з тим на нараді в райдержадміністрації, де йшла мова про підсумки ліквідації стихії, було висловлено докір голові Ширяївської селищної ради Миколі Мординському з приводу зволікання щодо очищення вулиць райцентру і території селищного парку від поламаних дерев. Натомість, варто зазначити, що у Новоандріївській сільській раді за підтримки керівника територіальної громади Анатолія Ткача і директора місцевого сільгосптовариства Віктора Лисенка, була створена добровільна бригада, члени якої допомогли сільчанам відремонтувати дахи та оселі, пошкоджені стихією.

Овідіопольський район

Оренда з порушенням

Овідіопольська центральна районна лікарня передала приміщення в оренду всупереч чинному законодавству.

Як повідомляє Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, було ухвалено рішення, яким зобов’язано керівництво установи припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що полягає у передачі суб’єкту господарювання частини приміщення в оренду без проведення конкурсу. До речі, орендар надавав послуги з організації поховань.

Татарбунарський район

Попереджений, отже – захищений…

У Тузлах пройшов молодіжний круглий стіл «Єдина мета». На ньому йшлося про інфекційні захворювання, шляхи їх передачі, симптоми і лікування.

Обговорено було також питання сімейних форм виховання, проблеми насильства в родині й торгівлі людьми. Учасники обговорення могли одержати відповідь на будь-яке запитання, що їх цікавить, зокрема особистого характеру. Крім того, було роздано листівки про профілактику негативних проявів у молодіжному середовищі. Круглий стіл було організовано працівниками відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації разом з Тузлівським сільським центром соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді й центральною районною лікарнею.

Котовський район

Сплачують податки краще

Зростають надходження податку на прибуток від котовських платників. З початку року вони сплатили майже 1,7 мільйона гривень податку на прибуток.

Порівняно з відповідним минулорічним періодом надходження зросли майже на 700 тисяч гривень. Додатково отримано 233,5 тисячі гривень податку на прибуток. Надходження до бюджетів територіальних одиниць зросли як у світлі планових показників, так і порівняно з попереднім періодом.

Любашівський район

Шляхом соціального партнерства

Голова райдержадміністрації Максим Обод ініціював укладання договорів між сільгоспвиробниками району та органами місцевого самоврядування на предмет партнерства у соціальній сфері.

Планується, що кожен сільгосп­виробник будь-якої форми власності перераховуватиме по 50 гривень за гектар орендованої ним земельної площі на спеціальний рахунок селищної чи сільської ради, на землях якої він господарює. Отримані кошти витрачатимуться за призначенням лише згідно з рішенням загальних зборів громади. За словами керівника району, така схема вирішення соціальних питань успішно діє у чотирьох областях країни. Тепер вона запроваджується і в Любашівському районі. Найближчим часом будуть підготовлені відповідні документи. Підтримав цю ідею керівник ф/г «Шевченка» Олександр Бондаренко, який сказав, що за його підрахунками, подібна співпраця з Троїцькою сільрадою буде йому вигідною. Краще внести разовий платіж, ніж вишукувати кошти упродовж року. Говорячи про важливість соціального партнерства, Максим Обод підкреслив, що це реальний і чи не єдиний крок для забезпечення сталого розвитку району, його соціальної інфраструктури.

Іванівський район

Зручності очевидні

Три дні дитячий медогляд провадився в ЗОШ І-ІІІ ступенів села Конопляне. Батьки, бабусі, дідусі привели до школи дітей на диспансеризацію.

Школярів та дошкільнят з Любо­таївки, Силівки, Конопляного, Та­расівки, Шерового обстежили лікарі районної лікарні: невропатолог Людмила Гречана; педіатр, сімейний лікар Наталя Беспала; хірург Олександр Мельниченко; стоматолог Сергій Станіславський; офтальмолог Валентина Волохова. Медики оглянули 328 (64,7 відсотка) дітей сільської ради. Під час огляду виявлено патології: хірургом – 41, стоматологом – 52, невропатологом – 14, окулістом – 16. Всі діти направлені на дообстеження до районної лікарні.

– Хочу висловити щирі слова подяки губернатору Одещини Едуарду Матвійчуку за надану можливість пройти обстеження нашим дітям на базі школи, – сказала жителька Конопляного Оксана Свиридова. – Це зручно. Адже, зважаючи на зайнятість, не завжди маємо вільний час, щоб поїхати до районної лікарні.

Саратський район

Реформування триває

На позачерговій сесії райради ухвалено рішення про створення районного центру первинної медико-санітарної допомоги, крім трьох пунктів екстреної медичної допомоги, що вже функціонують у районі. Для цього з обласного бюджету виділено 307, а з ра­йонного – 270 тисяч гривень.

Масштабні перетворення у сфері охорони здоров'я дозволять зробити медичну допомогу доступнішою, насамперед, для сільських жителів. Заради цього райлікарня трансформована на установу медичної допомоги вторинного рівня, де, як і колись, буде надаватися цілодобова невідкладна, стаціонарна і амбулаторна допомога. У ній залишилися незмінними перелік відділень та розташування, лікарський і сестринський кількісний склад. У найближчих планах щодо реформування – відкриття амбулаторій у Михайлівці, Успенівці, Кривій Балці і Старосіллі. Дещо пізніше вони з'являться в Ярославці, Сергіївці, Введенці, Світлодолинському.

Болград

Для найменших

У місті відкрився ще один дитячий ігровий майданчик, у будівництві якого спонсорську допомогу надав приватний підприємець Сергій Димитрієв.

Яскраві гірки, гойдалки, драбинки стали окрасою житлового мікрорайону. Це місце відпочинку, де можуть зайнятися нехитрими фізичними вправами одразу кілька десятків дітей, відрізняється не лише яскравістю барв – усе зроблено з дотриманням вимог безпеки. А окрасою свята відкриття став традиційний конкурс «Наші юні таланти», у якому взяли участь понад сто дошколят. Вітаючи малят, голова Болградської райдержадміністрації, депутат Одеської обласної ради Михайло Садаклієв зазначив, що мета цього і цілого ряду інших конкурсів – розвиток творчого потенціалу дітей та молоді.

Інформаційну добірку підготували: Л. МЕЛЬНИЧУК, С. ОКОРОКОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, А. БОНДАРЕВА, Т. ГУРІЧЕВА, Т. ЄПУТАТОВА, О. ХАРЧЕНКО, О. КОЛЄВ, Т. СТОРЧАК

Выпуск: 

Схожі статті