Компроміс знайдено

На початку року однією з найобговорюваніших тем в Ізмаїльському районі стала проблема з утриманням тридцяти чотирьох народних колективів. Урізання бюджетних коштів відразу поставило під загрозу їх існування. Проте ані керівництво району, ані культ­працівники, ані сільські голови явно не хотіли допускати припинення їхньої творчої діяльності. 

Пошуком компромісного рішення зацікавлені сторони зайнялися практично відразу. Щоправда, не обійшлося тут і без певних складнощів. Так, при складанні бюджету на 2016 рік, коли ухвалювалися рішення про кількість ставок, районний відділ культури запропонував бюджетній комісії закласти 9,5 млн гривень. І це при тому, що загальний бюджет району становив не набагато більше 17 млн. В остаточному підсумку на культуру з районного бюджету було виділено тільки 3,5 млн гривень. І це, як заявляло керівництво району, був іще не найгірший варіант, оскільки в середньому по області ця цифра менша. Один із найреальніших варіантів вбачався в можливому фінансуванні колективів із сільських бюджетів. Добре, що завдяки змінам у законодавстві тепер села можуть собі це дозволити. 

Питання неодноразово виносилося на порядок денний щотижневих нарад сільських голів при голові райдержадміністрації. Більшість лідерів місцевого самоврядування виявилися готовими підтримати колективи, що базуються при місцевих будинках культури. Однак насправді виявилося, що в одних населених пунктах таких формувань по п'ять-шість, а в інших – жодного. Таким чином, виходила деяка несправедливість: одні змушені будуть вкладати значні кошти в культуру, а інші в цей же час зможуть заощаджені гроші направити на розвиток інфраструктури свого села. Але ж самим тільки духовним хлібом ситий не будеш. Гарні дороги, освітлення та інші блага цивілізації потрібні всім. Варіант же з розподілом коштів для народних колективів незалежно від місця «приписки», рівномірно між усіма сільськими радами, був взагалі сприйнятий у багнети. У результаті дискусії винесли й на обговорення депутатами сільрад. До діалогу була залучена широка громадськість.

І ось за результатами однієї з останніх нарад із сільськими головами голова Ізмаїльської райдержадміністрації Валентина Стойкова офіційно заявила, що з 34 народних колективів, які функціонують в Ізмаїльському райо­ні, 33 будуть усе-таки взяті на фінансування сільськими бюджетами. Вони переходять на баланс села, у якому працюють, у повному складі. Було застережено, що з урахуванням того факту, що колективи три місяці все-таки фінансувалися з районної скарбниці, протягом року вони, як і колись, виступлять на всіх значущих загальнорайонних заходах.

Щоправда, виникла проблема з утриманням колективу «Сударушка» з Нової Некрасівки. Сільська рада не захотіла брати його під свою опіку, пояснивши це тим, що даний ансамбль не виступає на сільських заходах уже протягом багатьох років. Інші сільські голови також не виявилися готовими брати на себе видатки на його утримання. Таким чином, по суті, особистісний конфлікт між керівництвом села й народним колективом поставив крапку в існуванні відомого ансамблю.

Однак, якщо брати районний масштаб, здебільшого компроміс, нехай і шляхом тривалих і непростих переговорів, усе-таки був знайдений.

Выпуск: 
Автор: 

Схожі статті