У режимі «вільної гри»

Для Держприкордонслужби це ювілейна, десята, участь у таких масштабних навчаннях. І з року в рік прикордонники показують високі результати та отримують схвальні оцінки міжнародних експертів.

Стало вже традиційним щорічне нарощування складності завдань та урізноманітнення учасників. Особливістю «Sea Breeze» – 2017 є застосування режиму «вільної гри». Директори навчань з американської та української сторін відзначили, що розвиток ситуації в Чорноморському регіоні характеризується значною динамікою та певною агресивністю з боку РФ. Тому абсолютно зрозумілими є й нарощування присутності сил НАТО в Чорному морі, і підвищена готовність до дій із боку ВМС ЗСУ та Держприкордонслужби.

Вперше з 2011 року американські ВМС представлені двома бойовими кораблями з потужним ракетним озброєнням. А також уперше за десять років до територіального моря України ввійшов іноземний підводний човен ВМС Туреччини «Батирай».

Характерною та дуже корисною для прикордонників є цьо­горічна програма підготовки та тренування оглядових груп. Заплановано широкоформатний обмін досвідом з іноземними колегами, спільне розв’язання ввідних, з максимально імовірними та реалістичними легендами: реалізація оперативної інформації з пошуком на затриманому судні засобів терору, виявлення вибухонебезпечних вантажів та інше. З урахуванням специфіки Чорноморського регіону до плану навчань включено відпрацювання операції з пошуку, виявлення та затримання суден-порушників законодавства стосовно тимчасово окупованих територій України, з перехопленням, висадкою оглядової групи на ходу, в тому числі із застосуванням водолазного компоненту. Для бійців відділу спеціальних дій на воді передбачено вже знайоме їм безпарашутне десантування групи захоплення з гелікоптера в море.

Морський компонент складається з двох частин.

У першій виконується комплекс вправ із бойового злагодження багатонаціональних тактичних груп корабельно-катерного складу для уточнення єдності дій та відповідності навчальних вправ стандартам НАТО. 

А вже у другій кораблям та катерам Морської охорони Держ­прикордонслужби спільно з іноземними кораблями належить брати участь у пошуку, виявленні та затриманні судна-порушника з радіаційним джерелом. 

Саме тут і вмикається режим «вільної гри», де потрібно застосувати всі раніше здобуті знання та навички.

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті