Африканська чума свиней дісталася Кілійського району

У Кілійській об’єднаній територіальній громаді намагаються здолати спалах африканської чуми свиней. Відповідні рішення ухвалила протиепізоотична комісія Кілійської райдержадміністрації.

На одному з засідань члени комісії одноголосно вирішили оголосити СПК «Дунай» і все селище Омарбія зоною спалаху АЧС і ввести там карантин на 40 днів з моменту останньої фіксації зараження свині, а також створити карантинний пост на в’їзді в селище Омарбія. Крім того максимально мають бути перекритті грунтові дороги, що ведуть до карантинної зони. Навіть візуально здорові свині, вирощені на території карантинної зони, мають бути забиті в спеціальному пункті забою, де фахівці зроблять перевірку наявності вірусу в тушах. Туша тварини при цьому буде викуплена у господаря. Зона в радіусі 10 кілометрів від місця спалаху АЧС перебуває під наглядом. У цій зоні опинилися села Василівка, Червоний Яр, Шевченкове, Приозерне, селище Помазани, місто Кілія, а також сільські господарства СПК «Маяк», СВК «Лад-Агро», СВК «Родина», СПК «Дакия» Кілійського району та села Муравлівка і Камишівка Ізмаїльського району. Також у зв’язку з виявленням нового осередку АЧС була введена карантинна зона, яка поширюється на село Ліски і селище Салман, а по місту Вилкове оголосили зону спостереження. Рішення про ці населенні пункти приймалися на засіданні комісії 11 липня.

Спеціальні блокпости встановлені на в’їзді в селище Омарбія, а дезбар’єри – біля каналу Лаптиш і на виїзді з Лісків в бік міста Вил­кове. Проводиться подвірний обхід жителів карантинної та наглядової зон щоб визначити кількість поголів’я свиней в господарствах всіх форм власності. Додамо, що також перевіряються випадки смерті домашніх свиней, про які жителі селища не повідомляли до компетентних структур і намагалися таємно позбутися тіл тварин. На екстреному засіданні протиепізоотичної комісії Кілійської райдержадміністрації питання про замовчування смерті домашньої худоби стояло гостро. Крім можливості ліквідувати можливе вогнище інфекції, люди також позбавляють себе права на компенсацію з міського бюджету. Ще однією проблемою, яка піднімалася на комісії, були чутки про нібито штучне оголошення АЧС в Кілійському районі для якихось бізнес-цілей. 

Выпуск: 

Схожі статті