«На хліб вистачає. Але без масла»

Серед тих засобів масової інформації, які наближаються до завершення процесу роздержавлення – районна газета «Єдність». Не було сенсу йти у вільне плавання в числі перших. Адже ще в минулому році газета отримувала фінансову підтримку з районного бюджету і втратити нагоду протриматися на плаву не хотілося.

– З початку нинішнього року ми вже живемо за власні гроші, – розповіла виконувачка обов’язків редактора Світлана Смолінська. – Дотації з районного бюджету не отримуємо. Уклали угоди на висвітлення діяльності органів державної влади – райдержадміністрації та районної ради – і працюємо з ними на договірних засадах. Але обсяг таких доходів газети значно менший, ніж був за часів виділення дотації. Адже у переважній більшості публікуються лише невеликі платні вітання до державних і професійних свят. Щоб ви розуміли масштаби такого прибутку для нашого видання, то скажу, що на цей рік, наприклад, райдержадміністрація передбачила лише 10 тисяч гривень. Але й ці кошти практично не використовувалися через те, що в районі деякий час не було голови райдержадміністрації.

Великі надії колектив «Єд­ності» покладає на про­довження співпраці з Ве­ликомихайлівською об’єд­наною громадою. З перших днів утворення нової територіальної одиниці очільниця ОТГ Тетяна Жарська почала користуватися послугами досвідченого, професійного і надзвичайно працездатного колективу районної газети. Тож у кожному номері для висвітлення діяльності Великомихайлівської об’єднаної громади відведена ціла сторінка. А розмір оплати за ці інформаційні послуги сягав 50 відсотків річної районної дотації – 150 тисяч гривень. 

Журналісти чудово розуміють: якщо ОТГ зменшить обсяг своїх матеріалів у газеті або взагалі відмовиться від співпраці з районкою, то в часопису виникнуть значні фінансові проблеми. Адже решта сільських рад не мають великого бажання надто витрачатися на інформаційні послуги – у своїх бюджетах передбачили по 3-5 тисяч гривень на рік, але й ці кошти не завжди йдуть за цільовим призначенням. Крім цього, чомусь взагалі не співпрацює з «Єдністю» нещодавно створена Цебриківська об’єднана територіальна громада.

– Ми прожили у вільному плаванні майже дев’ять місяців і, аналізуючи свої доходи, дійшли висновку, що при такому розкладі на хліб нам вистачить. Але без масла, – зауважила Світлана Смолінська. – Тому, для покращення фінансової ситуації, будемо шукати шляхи співпраці з рекламодавцями, сільгоспвиробниками, підприємствами та організаціями, що трудяться в нашому районі. Відтак, довгострокову перспективу навіть не можемо собі вималювати, бо йдемо поки що зовсім новою і невідомою стежкою. На цьому шляху нам дуже хочеться зберегти і наростити свої позиції, не втратити людей, з якими працюємо не один рік.

На даному етапі газета «Єдність» займається перереєстрацією видання. Зовсім скоро вона стане товариством з обмеженою відповідальністю. У колективі працює 7 осіб і всі вони, без винятку, увійшли до складу засновників. При цьому ніхто не зважав – на повну ставку чи лише на півокладу трудиться працівник, це творчий співробітник чи прибиральниця. Так само підійшли й до поділу часток – всі мають приблизно однаковий відсоток, у залежності від стажу та інших критеріїв. Бо кожен, хто зараз працює в газеті, доклав зусиль для її розвитку і повинен мати стимул для подальшої плідної діяльності в умовах самовиживання часопису.

На знімку: Світлана Смолінська не схильна до надто оптимістичних прогнозів.   

 

Выпуск: 

Схожі статті