Стартує ЗНО

У випускників загальноосвітніх шкіл і майбутніх абітурієнтів 21 травня розпочнеться відповідальний період життя - зовнішнє незалежне оцінювання. Найпопулярнішими предметами для здачі тестів залишаються українська мова і література, історія України, математика, англійська мова та біологія. В Українському центрі оцінювання якості освіти наразі завершено формування бази даних учасників ЗНО. Загальна їхня кількість склала триста п’ятдесят чотири тисячі осіб. В Одеській області зареєстровано більше двадцяти тисячі учасників - це на тисячу більше порівняно з минулим роком: 

-  На персональних сторінках зареєстрованих розміщено запрошення, у яких вказано пункти тестування, до яких вони повинні з’явитися для участі в ЗНО з предметів, які обрано, - повідомив директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, кандидат педагогічних наук Анатолій Анісімов. - На жаль, на сьогодні в регіональному центрі зберігаються п’ятдесят конвертів з сертифікатами, які так і не отримали майбутні учасники ЗНО через те, що не вірно вказали свою адресу або інші реквізити. У результаті - пошта не знайшла адресата, - розповів Анатолій Анісімов і   порадив тим, хто ще не отримав сертифікат, терміново звернутися до Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти.

- До початку ЗНО залишилися лічені дні, звертаю увагу всіх, що без сертифікату на пункт тестування просто неможливо потрапити. Крім того, не вдасться зайти на персональну сторінку, як і дізнатися про те, у якому пункті необхідно проходити ЗНО. Цього року пункти тестування створено на базі 18 територіальних округів Одеської області,- повідомив далі директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти. - Таку кількість територіальних одиниць задіяно виключно для проведення тестування з наймасовіших предметів, таких як українська мова та література - створено 92 пункти тестування, з математики та історії України - 55 . 

Для складання тестів з предметів, на які зареєструвалося найменше за все учасників, призначено і відповідну кількість пунктів тестування. З хімії - усього чотири, усі вони в Одесі, і з німецької, іспанської та французької мов - лише один пункт, який також розташований в обласному центрі. 

 - Якщо процедура проведення зовнішнього незалежного оцінювання порушується сторонніми особами, учасник ЗНО, що виконував завдання, має право подати апеляцію. Це необхідно зробити не покидаючи пункту тестування, - зазначив Анатолій Анісімов. - Ми ретельно розглядаємо такі звернення протягом одного-двох днів і далі проводимо відповідне службове розслідування. Якщо учасник ЗНО вважає, що через якісь екстремальні обставини не зміг гідно справитися з роботою, йому надається право ще раз  пройти ЗНО з цього предмету на додатковій сесії, яка проходитиме з 26 червня до 11 липня. 

Реєстрацію на додаткову сесію наразі ще не закінчено, вона триватиме до 20-го травня, але в ній мають право взяти участь тільки учасники антитерористичної операції, а також ті, хто проживає на тимчасово окупованій території  і  увесь пільговий контингент, а ще - особи, засуджені до позбавлення волі. Крім того, ті, хто мали складати державну підсумкову атестацію в формі ЗНО, але з поважних причин не змогли зареєструватися в установлений термін.

- На пунктах тестування підрозділи поліції забезпечать охорону тестових матеріалів, а Міністерство охорони здоров’я організує тимчасові медпункти, - додав Анатолій Анісімов.

Представники державної служби охорони перевірятимуть усіх учасників процедури ЗНО на відсутність заборонених предметів за допомогою металошукачів та інших електронних засобів. На кожному пункті тестування до того ж чергуватиме представник державної служби охорони, який забезпечуватиме правопорядок. Як і у минулі роки, планується проведення технологічних перерв. 

Залишається порадити учасникам ЗНО перед прибуттям на пункт тестування ще раз  переглянути наявність всіх документів і в жодному разі не запізнюватися, а ще краще прибути на  тестування за півгодини до початку відповідальної процедури. При собі мати оригінали паспорта, сертифіката та запрошення.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті