Вишиванка в обласному парламенті

До Всесвітнього флешмобу працівники апарату Одеської обласної ради раніше орендували вишиванки, та нині кожен намагається мати власну. Наприклад, у начальника відділу правового аналізу апарату облради Романа Самофалова вишиванок декілька. Він вважає їх дуже зручним елементом одягу, особливо улітку. Тож у його гардеробі є сорочка, вишита у кольорах Державного Прапору України та подарунок від друзів на День народження – синьо-блакитна вишиванка кольорів морської столиці України – Одеси.

«Сьогодні я одягнув одну з улюб­лених моїх вишиванок, яку придбав багато років тому на Закарпатті. На чорнім полотні червоними нитками вишиті орнаменти-обереги навколо горловини, зап’ястя та понизу сорочки, – розповів Роман Олександрович. - Такі сорочки вважалися особливими, адже їх переважно вишивали матері без упину (тобто, не відриваючись від шиття), котрі проводжали своїх синів на війну. Вважалося, що вишита у такий спосіб сорочка оберігала у бою воїнів від меча та кулі. Серед орнаментів на моїй вишиванці є могутні захисні солярні знаки – хрести та коловороти, сакральний квадрат Сварога – верховного бога давніх слов’ян, символ небесної сили. Хвилясті лінії в орнаменті – захист від напастей на воді».

Розмаїття вишитих сорочок, суконь та елементів національного одягу створило святковий настрій у приміщенні облради. Працівники апарату у такий спосіб виражають свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

«Наші предки надавали особливу увагу сакральному значенню вишивки. Нам, людям XXI століття, важливо традиції зберегти, примножити й передати наступним поколінням. Тому День вишиванки важливо проводити саме у робочі дні», – вважає голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті