Стратегія об’єднання

30 червня - вибори депутатів сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних голів відбудуться у Великоплосківській сільській ОТГ Великомихайлівського району, Великобуялицькій сільській ОТГ Іванівського району, Візирській сільській ОТГ Лиманського району та Зеленогірській селищній ОТГ Любашівського району.

У виборчому процесі до Візирської ОТГ візьмуть участь жителі сіл Ві­зирка, Воронівка, Зоря Труда, Кінне, Любопіль, Міщанка, Нова Вільшанка, Першотравневе, Порт, Ранжеве та  Степанівка. Мешканці громади і керівництво місцевої влади покладають на децентралізацію великі надії. На думку Візирського сільського голови Олександра Токменінова, першочергове завдання – обрати гідних управлінців, які прагнуть розвитку цього краю, аби створити кращі умови для проживання людей у громаді. 

Сьогодні Візирська громада входить до п’ятірки  найбільш потужних громад України, і якщо новообраний депутатський корпус та новообраний голова реалізують задекларовані програми, почнеться стрімкий розвиток інфраструктури населених пунктів. Хоча є проблеми в Першотравневій, Любопільській та Візирській сільрадах. Наприклад, потребують модернізації дитячі садочки в Першотравневому та Візирці. На ремонт цих об’єктів вже розроблена відповідна проектно-кошторисна документація. 

Тож владі, яка прийде, доведеться активно розвивати інфраструктуру та здійснювати благоустрій, щоб людям було комфортно жити й працювати в кожному населеному пункті Візирської ОТГ. 

Одинадцять претендентів виявили бажання сісти у крісло голови Зелено­гірської об’єднаної територіальної громади Любашівського району, а кандидатами у депутати зареєстровано 126 осіб. 

До нової ОТГ з центром у селищі Зеленогірське увійдуть Зеленогірська селищна, Гвоздавська, Ясенівська, Познанська сільські ради, об’єднавши разом близько 9 тисяч осіб. Переваги, які вплинуть на спроможність майбутньої громади, – велика кількість землі, близькість до траси Одеса-Київ, Одеської залізниці, Балтської траси, річки Кодима, велика кількість агропідприємств. Серед недоліків – погані дороги місцевого значення, недостатня кількість робочих місць, відсутність переробних підприємств.

За останні роки відбувся незначний відтік населення до великих міст, особливо з центру громади, де раніше припинив роботу флагман переробної галузі – Заплазький цукровий завод, який сьогодні вирізається на металобрухт. 

За словами голови Любашівської районної ради Сергія Паровика, згідно з перспективним планом до Зеленогірської ОТГ мали увійти ще 2 сільські ради – Кричунівська й Бобрицька. Населення ж вирішило приєднатися до Любашівської ОТГ, яка утворилася раніше. Але навіть в існуючій конфігурації нова Зеленогірська громада буде спроможною 

Один з найвагоміших моментів для становлення Зеленогірської громади – те, що важливі перетворення місцева влада здійснила до об’єднання. Всі необхідні зміни з оптимізації бюджетних установ та можливі скорочення витрат відбулися. Жодну школу чи садок не планують закривати - запевняють в громаді. Усі сили й кошти спрямовувалися на бюджетні установи: школи, дитсадки, лікарні, заклади культури. Тут розуміють: на першому місці — люди, тому освіта, медицина, послуги населенню мають бути на вищому рівні.

Завдяки депутатам обласної ради, насамперед Анатолію Артеменку, на території, що увійшли до Зеленогірськоъ громади, за останні роки вдалося залучити чимало коштів з обласного бюджету. До потрібних проектів долучався також район і місцеві сільські скарбниці, тому спільно вдалося втілити чимало. Сучасні школи й дитсадки в Зеленогірську,  Гвоздавці, Познанці й Ясеновому, амбулаторії й ФАПи, сільські будинки культури милують око: всюди перекриті дахи, нові вікна й двері, утеплені стіни. Діти мають теплі класи, затишні подвір’я, комфортні санвузли, меблі та безліч іншого. Це - нинішній рівень нової громади, яка на відміну від інших в області перебуваэ у вигідному становищі вже зараз, на старті свого нового життя.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті