Стадіон на мільйон

Які асоціації викликають у вас слова «сільський стадіон»? Жителі міст, напевно, подумають про невеличке поле, де у вільний від випасу худоби час дітлахи ганяють в м’яча. 

Сільські мешканці можуть згадати пришкільну ділянку з розбитим асфальтом, де єдиною спортивною спорудою є іржаві футбольні ворота без сітки. 

Звісно, такі похмурі думки може дещо перебільшені, але в багатьох населених пунктах Одещини спортивна інфраструктура справді залишає бажати кращого. 

Проте існують в нашій області й такі об’єкти, яким можуть позаздрити навіть великі міста. 

Саме таким чудовим прикладом є стадіон Маяківської територіальної громади, який довелось побачити в рамках прес-туру, організованого «Асоціацією міст України».

 … Стадіон у Маяках був побудований два роки тому. Він має штучне покриття, що забезпечує гарні умови для фізкультури в будь-яку пору року. Тут діти грають у футбол, спортсмени займаються на бігових доріжках. Графік роботи стадіону побудований таким чином, що люди можуть сюди безкоштовно зайти та зайнятися вправами. Така підмога дуже позитивно відображається на розвитку спорту в Маяківській громаді. Місцева команда регулярно бере участь в чемпіонатах області та Біляївського району з футболу. Діти також беруть участь в районних змаганнях, організовуються кубки Любчика (на честь тренера, іменем якого названий стадіон).

До масштабної реконструкції на цьому місці був «типовий сільський стадіон» без покриття та спортивних снарядів. Бігти було незручно, якщо падав при спробі зловити м’яча – то відразу на землю, а не на м’яке штучне покриття. Тому  довелося провести серйозні роботи. На 50-70 сантиметрів насипали дренаж, поставилися протоки, щоб, коли йдуть дощі, вода сходила нормально й не затоплювала стадіон. Далі йшов щебінь і штучне покриття… І це далеко не всі роботи, який проводилися на стадіоні. Не забувають в Маяківській ОТГ підтримувати розвиток спорту в інших населених пунктах громади.

- Ми маємо в Удобному тренера з футболу, є два тренери в Маяках та спортивні інструктори в Удобному та Лиманському, - каже начальник відділу фізичної культури та спорту Маяківської ОТГ Анатолій Котік. - Сьогодні до спорту залучено більше 50 дітей в Маяках. Зараз регулярно займаються не так вже й багато, бо діти в роз’їздах на канікулах. Але з початку навчального року почнемо набирати нові групи. Зараз закінчаться  чемпіонати Біляївського району, де Маяки - на п’ятому місці.  На обласних змаганнях наші спортсмени теж посіли п’яте місце. Загалом, ми намагаємося грати своїми силами, не залучати нікого з тої ж Одеси, орієнтуючись на власних мешканців. 

Фінанси на будівництво стадіону з’явились в Маяках завдяки децентралізаційній реформі. Надійшли додаткові кошти, за які місцеві жителі отримали футбольне поле, баскетбольний майданчик, сучасні бігові доріжки. Але нічого цього не було б без чіткої злагодженості відповідальних структур. Стадіон в Маяках є прикладом гарної співпраці держави і місцевого самоврядування: кошти на нього брали з державного, обласного та місцевого бюджетів. Зокрема, з бюджету Одеської області на облаштування цього чи не взірцевого спортивного об’єкту було виділено два з половиною мільйони гривень.  І гроші ці вже працюють на людей.

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом

Выпуск: 

Схожі статті