Поет козацького роду

З 1 січня 2019 р. засновником почесної нагороди ім. В. Симоненка стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує письменників, вчених і науковців із 55 країн світу.  

Одеський поет Дмитро Шупта і композитор Пет­ро Лойтру (Кіровоградська область) удостоєні Між­народної премії ім. Василя Симоненка за створення пісні «Козачата». Наш земляк  є також лауреатом премій ім. Г. Сковороди, ім. І. Мазепи, ім. П. Куліша, ім. Яра Славутича, ім. С. Олійника.

Дмитро Шупта – письменник, лікар і викладач. Народився на Полтавщині. Його становлення відбувалося в Криму та Києві, нині мешкає в Одесі. Свого часу працював хірургом, травматологом, викладачем хірургії, нетрадиційної медицини, журналістики й давньої української літератури. Має друковані наукові праці з медицини та краєзнавства. 

Д. Шупта – в’язень сумління 1983-1984 рр., учасник Руху опору в Україні 1960-1990 рр. Його ім’я занесено до Міжнародного біографічного словника дисидентів. 

Нині він очолює Одеське обласне літературне об’єднання ім. Євгенія Бандуренка, а також є першим заступником Польового гетьмана українського козацтва і головою ради старійшин Чорноморського козацького війська. 

Поезії Дмитра Шупти покладені  композиторами на музику, а Кирило Стеценко створив близько десяти вокальних циклів за однойменними поемами поета та збірку вокальних творів для дітей. Сьогодні його творчий доробок нараховує понад 50 окремо виданих збірок лірики (планується своєрідне «трикнижжя»: «Сонях сонетів», «Козацьке коло», «Лицарі Козацького Чину») та 16 музичних видань. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті