На плановій диспансеризації

Охорона кордону держави потребує належної уваги до всіх складових, і серед них - здоров’я службових собак. Сьогодні чотирилапі помічники прикордонників відіграють значну роль в охороні державного кордону. За їх допомогою у пунктах пропуску через державний кордон виявляються заборонені до перевезення предмети, зброя та боєприпаси, наркотичні та психотропні речовини тощо. Окрема категорія собак працює на пошук порушників державного кордону.

В Ізмаїльському загоні велика увага приділяється здоров’ю службових собак. Тому з метою перевірки стану їх здоров’я ветеринарна служба загону протягом тижня здійснила диспансеризацію. Ветеринарний огляд пройшли більше 50 службових собак. Складність проведення ветеринарного обстеження полягає у тому, що тварина на відміну від людини не може сказати, що в неї болить, тому доводиться опиратись лише на свої знання та власний досвід, зазначив начальник ветеринарної служби Ізмаїльського загону лейтенант медичної служби Олег Цибульський.

Окрім перевірки стану здоров’я службових собак прикордонні ветеринари перевіряли умови їх утримання, а також здійснювали за потреби профілактичні щеплення.

За результатами огляду усі собаки загону здорові та спроможні надійно виконувати завдання з охорони державного кордону України. 

Додамо, що незважаючи на сучасні передові технології, краще за чотирилапих виявити наркотики чи вибухівку не може ніхто. А тому спеціально натренований собака в парі з кінологом - потужна сила в боротьбі зі злочинністю. У Держприкордонслужбі разом з кінологами несуть службу більше 1000 службових собак. Готують інспекторів-кінологів та їхніх майбутніх підопічних для охорони державного кордону у Кінологічному навчальному центрі Державної прикордонної служби України. 

До слова, далеко не з кожного собаки може вирости справжній помічник прикордонника. Спанієлі, малінуа, ротвейлери, лабрадори і вівчарки - це ті породи, з якими працюють прикордонники десятиліттями. Середній вік службових собак - близько 10 років, а їхні спеціальні здібності починають виховувати з самого малечку.

Загалом в охороні державного кордону застосовуються службові спеціальні собаки як з пошуку заборонених до переміщення вибухових речовин, зброї, боєприпасів, наркотичних засобів, психотропних речовин, так і розшукові собаки – для пошуку та виявлення правопорушників і їх слідів, переслідування, затримання і конвоювання. Є також мінно-розшукові собаки, які розшукують міни та вибухові пристрої на окремих ділянках місцевості, в будівлях та спорудах. Окремо є «каста» вартових собак, що підготовлені для охорони окремих ділянок кордону та об’єктів, а також племінні собаки – чистопорідні або високопородні службові собаки, що мають високі робочі якості, відповідають вимогам племінного добору і використовуються для подальшого розведення.

Выпуск: 

Схожі статті