Детально про податкове законодавство

Останні зміни в податковому законодавстві викликали чимало запитань у представників органів місцевого самоврядування. Тож Захарівська районна рада організувала одноденний семінар-навчання для селищних, сільських голів, секретарів та бухгалтерів місцевих рад.

Спочатку з інформацією про вимоги Закону України «Про публічні закупівлі», роботу сільських, селищних рад у системі ProZorro, переваги і особливості цього майданчика розповіла начальник управління Державної казначейської служби України у Захарівському районі Олена Кучеренко.

Далі на розгляд було винесено блок питань, що стосуються оподаткування, зокрема нарахування та оплати податку на майно з фізичних осіб (податок на нерухоме майно); повернення податкового боргу з податків і зборів платників податків, стягнення несплачених сум; рентна плата за спеціальне водокористування. Детальні роз’яснення присутнім надали представники Подільського управління Державної фіскальної служби Алла Рошкован та Тетяна Максименко.

Під час конструктивного діалогу присутні отримали відповіді на більшість своїх запитань. Більш проблемні з них взяті до уваги і будуть вирішуватися найближчим часом. 

Зацікавленість працівників місцевих рад  у з’ясуванні питань підготовки податкової звітності щодо рентної плати за спеціальне водокористування окреслила потребу продовження такої співпраці з податківцями і було домовлено провести черговий семінар для бухгалтерів рад у приміщенні податкової інспекції. 

Сформувалась також і спільна для всіх сільських рад району необхідність створення або використання можливостей існуючого комунального підприємства, що матиме на балансі всі водопровідні мережі, свердловини, забезпечуватиме підняття води для потреб населених пунктів, словом, вестиме господарську діяльність з водопостачання згідно з вимогами законодавства.

Выпуск: 

Схожі статті