Відповідальність як ціна влади

Відбулася III сесія Одеської міської ради VI скликання.

За традицією, міський голова Олексій Костусєв висловився щодо соціально-економічної ситуації в місті.

На його думку, не було жодної потреби брати великі валютні кредити, не визначивши при цьому джерела повернення взятих коштів. Та й використовувалися ці суми не за призначенням. Тим самим колишньою владою місто виявилося обікраденим в особливо великих розмірах. Наявність складу злочину з’ясовує прокуратура.

До несподіваних результатів призвела інвентаризація міської власності. Так, частина тротуару на Дерибасівській (у районі колишнього готелю «Спартак») виявилася приватизованою фірмою бізнесмена Руслана Тарпана. Під борги КП «Одестеплокомуненерго» заклали 44 об’єкти, що не мають жодного стосунку до цього підприємства. Щодо цього рішення сесія підтримала протест міської прокуратури з вимогою його скасувати. Старий будинок на вулиці Ніжинській, 55, продали за ціною будівельного сміття нібито під знесення. Насправді там почалася реконструкція. Реальним господарем будинку є колишній начальник представництва з управління комунальною власністю. Ще одну схему відмивання грошей реалізовано в так званому ремонті фасадів будинків, який почали без тендеру. Фірма, що проводила його, нарахувала за виконані роботи 157 мільйонів гривень. Розуміючи, що у міста таких грошей немає, запропонувала розрахуватися 400 гектарами землі. Олексій Костусєв передав наявні матеріали до прокуратури. За попередніми підрахунками, Одесі завдано збитку в розмірі 63 мільйонів гривень. Зараз доводиться терміново виділяти з бюджету 1 мільйон 400 тисяч гривень на консервацію та проведення першочергових робіт там, де будинки треба рятувати (наприклад, на Буніна, 8). Можливо, місто піде шляхом спорудження мансард, що дозволяють не тільки подарувати старим будинкам новий вигляд, але й захистити їх від руйнування.

Мер зачитав також витяги з акта КРУ що­до перевірки продажу земельних ділянок. Шляхом аукціонів було незаконно відчужено 7 ділянок загальною площею 11,6 гектара на суму 89 мільйонів 108 тисяч гривень. У 2008 році 2 ділянки на Дачі Ковалевського (район монастирського пляжу) площею 2 гектари продали за 10 мільйонів 600 тисяч гривень. Хоча ще в 2005 році стартова ціна цих ділянок була визначена сесією міської ради у 28 мільйонів 200 тисяч гривень. Крім того, щодо 203 ділянок не укладено договорів оренди. А якщо немає договору, то й немає орендної плати. За цією статтею за останні 3 роки місто недоодержало майже 65 мільйонів гривень.

На порядок денний сесії винесли перші 7 рішень про скасування передання земельних ділянок у користування тим, хто не уклав договорів оренди.

Олексій Костусєв дав усім боржникам місяць на укладання таких договорів. 1 березня начальник міського управління земельних ресурсів Ірина Ковріжних повинна покласти йому на стіл 2 списки: боржників за орендної платою та тих, хто не уклав договір оренди земельної ділянки.

Одним із найочікуваніших на сесії було питання про затвердження структури виконавчих органів. Цьому й була присвячена доповідь першого заступника міського голови Сергія Черненка.

Сергій Олександрович відзначив, що нова структура покликана підвищити ефективність керування містом, прибрати дублювання функцій різними управліннями і департаментами, а також скоротити витрати на утримання апарату. На 2011 рік обсяг фінансування на утримання виконавчих органів уже скорочено на 20%. Із 1806 працівників залишаться 1434.

Серед найбільших об’єднань – перетворення управлінь внутрішньої політики, інформації, департаменту з питань звертань громадян – на департамент внутрішньої політики, з питань звертань громадян та інформації. Функції управління економіки, інвестиційної політики та зовнішньоекономічної діяльності, департаменту стратегічних інфраструктурних проектів, управління дозвільних і узгоджувальних процедур тепер передаються управлінню економіки, промисловості та інвестицій. Управління молодіжної та сімейної політики, з питань фізкультури та спорту перетворюються на департамент у справах молоді, сім’ї та спорту.

За пропозицією фракції Партії ре­гіо­нів було ухвалено рішення сесії про неприпустимість героїзації людей, які були помічниками фашистського режиму. Його зачитав депутат Геннадій Труханов.

У рішенні, зокрема, говориться: «Будучи вихованими на прикладах героїв оборони та визволення Одеси, більшість жителів міста негативно сприйняла Указ президента Ющенка про присвоєння звання «Герой України» військовим злочинцям Бандері та Шухевичу. Героїзація особистостей, які залишили в історії кривавий слід, була спрямована на розкол суспільства, з’явилася прикладом нав’язування Україні препарованої історичної пам’яті. Ветеранські та інші громадські організації півдня України, жителі Одеси займають у цьому питанні тверду і безкомпромісну позицію. Скасування Указу про присвоєння звання «Герой України» Бандері стало першим кроком на шляху до відновлення історичної справедливості, відповідало рекомендаціям Генеральної Асамблеї ООН про неприпустимість відбілювання фашистських поплічників, які боролися проти антигітлерівської коаліції. Наступним кроком має стати аналогічне рішення щодо Шухевича».

На завершення засідання прозвучала пропозиція від фракції партії «Фронт змін» про цільове спрямування коштів депутатського фонду. Олександр Остапенко запропонував використати ці гроші не кожному депутатові самостійно (тобто по 100 тисяч гривень), а всю суму – 12 мільйонів гривень – направити, наприклад, на будівництво 2-ї черги міської дитячої лікарні № 2. Пропозицію обговорять у фракціях.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті