Головний курс – на стабільність і розбудову

Голова Одеської обласної державної адміністрації Микола Леонідович Скорик здійснив робочу поїздку до міста Білгорода-Дністровського та Білгород-Дністровського району. 

У плині ділового візиту пройшли зустрічі з районним і міським депутатським корпусом, керівниками підприємств, установ, комерційних структур, представниками громадськості міста й району. На пропозицію голови ОДА, з урахуванням відмінності між міськими та районними проблемами, такі зустрічі відбулися по черзі в Білгород-Дністровській РДА та в міськраді. 

Район традиційно зустрів губернатора хлібом-сіллю. У відповідь на теплий прийом Микола Скорик запропонував формат спілкування у вигляді конструктивного діалогу. На початку зустрічі голова Одеської облдержадміністрації висловився на тему подій, які відбуваються в столиці держави, деяких інших містах і тривожать усіх жителів області: 

– Останнім часом ми немов спостерігаємо дві реальності. Одну – в житті, іншу – по телебаченню, в інтернеті, інших ЗМІ. Нам демонструють, що відбувається поляризація суспільства. Але ми в дискусію із цього приводу не вступаємо. Сьогодні завдання номер один – завершити виконання бюджету 2013 року та ухвалити головний фінансовий документ області на 2014-й, з урахуванням того, що, як підкреслив Президент України, Держбюджет мусить стати бюджетом розвитку регіонів. Хочу нагадати про розробку програми стратегічного розвитку області, яка до 2020 року вибудовує середню й довгострокову перспективу. Тому найважливішим для нас залишається курс стабільності й консолідації зусиль для формування обласного бюджету в межах чіткої стратегії на середньостроковий період. У зв’язку з цим одним із основних завдань залишається зміцнення довіри до державної влади.

У своєму виступі Микола Скорик виклав власне бачення основних напрямів подальшого соціально-

економічного розвитку Білгород-Дністровського району. Зокрема – поліпшення якості доріг. Схвалення зали викликала увага губернатора до проекту автотраси Одеса – Рені з мостовим переходом через Дністровський лиман – як до реальної перспективи потужного економічного розвитку Задністров’я і Придунав'я:

– Щоб зрушити цей проект із мертвої точки, необхідно шукати інвестиції. А вони є. «Притягнути» інвесторів на умовах концесійного кредитування цілком реально. Уже сьогодні слід розпочинати законодавче й цивілізоване вирішення питань щодо виділення земель під даний проект. Замість необхідних для траси земельних паїв слід виділяти ділянки із земель запасу.

Про стан справ у районі та найпроблемніші питання розповіли голова Білгород-Дністровської РДА Василь Чорнолуцький, голова Білгород-Дністровської райради Валентина Орлова, депутат Одеської обласної ради Дмитро Барвіненко, Старокозацький сільський голова Вадим Бойко та інші.

На думку керівництва району, наймасштабнішою та найскладнішою для самостійного розв’язання є проблема, пов’язана з загрозою підтоплення сіл (Карналіївка, Підгірне) по руслу річки Алкалія, а також із будівництвом ділянки дороги в три смуги, необхідної для руху автотранспорту перед контрольно-пропускним прикордонним пунктом «Старокозаче».

Про актуальні пробле­ми міста Білгорода-Дніст­ровського, розв’язання яких потребує уваги обласної й державної влади, говорилося на зустрічі в міськраді. Білгород-Дністров­ський міський голова Ігор Нанов­ський серед нагальних, фінансово непід’ємних тем назвав відновлення аварійного міського колектора по вул. Кишинівській, реконструкцію дорожнього покриття по вулицях Артільній, Шабській, Тимчишина, ремонт меморіального комплексу на березі Дністровського лиману й низку інших. Прозвучало прохання до обласної влади про сприяння в урегулюванні енергозаліків з урахуванням наявної різниці в тарифах на опалення й водопостачання перед національною комісією з державного регулювання сфери комунальних послуг.

Про інші актуальні питання говорили секретар Білгород-Дністровської міськради Володимир Мензелинцев і депутати міськради Лю­бов Капустіна, Олександр Македонський, Василь Пухкан, Ігор Нечипоренко, керівник ПАТ «Гемопласт» Богдан Підгірний, голова громадської ради при Білгород-Дністровському виконкомі Василь Кісе.

Микола Скорик закликав учасників робочої наради максимально об’єднати зусилля для підтримання стабільності в громадсько-політичному житті міста й виконання показників в економічній та соціально-гуманітарній сфері відповідно до доручень Президента України Віктора Януковича.

– Вкрай важливо, щоб кожен із лідерів міського активу знайшов своє місце в команді, яка працює на загальний результат, – відзначив губернатор. – Якщо є бажання працювати на позитив, тоді перспективи для реалізації конструктивних перетворень реальні. 

За увагу до вирішення соціальних проблем ветеранів війни, праці, Збройних сил Миколі Леонідовичу подякував голова Білгород-Дністровської міської ради ветеранів, Почесний громадянин міста, депутат Білгород-Дністровської міської ради генерал-майор у відставці Борис Ставров, який висловив упевненість у тому, що й надалі ця співпраця буде такою ж плідною. Благочинний Білгород-Дністровського округу Одеської єпархії протоієрей Рустик Виходцев підніс Миколі Скорику ікону великомученика Іоанна Сочавського, який належить до сонму святих одеської землі і є покровителем Бессарабії та стародавнього Акермана.

У межах робочої поїздки Микола Скорик взяв участь в урочистому відкритті капітально відремонтованого дитячого терапевтичного відділення Білгород-Дністровської міської лікарні. До цього дане відділення без серйозного ремонту пропрацювало майже два десятиліття. Його реконструкція відбулася за рахунок коштів міського бюджету розвитку в два етапи. Протягом двох років проведено повну заміну комунікацій, з дотриманням енергозберігаючих технологій замінено вікна та двері. Загалом з міського бюджету у 2012 році витрачено 368 тисяч, у поточному – 380 тисяч гривень. На харчоблоку, в палатах дитячого відділення встановлено нове обладнання та зручні меб­лі. Микола Скорик також вніс свою лепту, подарувавши побутовий холодильник для хворих дітей, що перебувають у відділенні, та їхніх матерів.

У другій половині дня керівник області побував на одному з проблемних об’єктів у селі Шабо, де ознайомився з плином реконструкції аварійного колектора. Ситуація з його незавершеним будівництвом вже кілька років балансує на межі екологічної катастрофи. Готовність об’єкта становить лише 23%. На сьогодні загальна вартість проекту зросла до 6 мільйонів 560 тисяч 400 гривень. У 2008 році ця сума дорівнювала 2 мільйонам 63 тисячам гривень. Тоді будівельний процес опинився в тупиковій ситуації через юридичні розбірки між замовником реконструкції в особі Шабівської сільради та підрядною організацією. За період 2008 – 2012 років фінансових коштів на реалізацію проекту не надходило. Нині судові процеси завершено, торік з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для продовження будівництва колектора надійшло 150 тисяч гривень. У перспективі, після завершення реконструкції, стоки шабівського сільського колектора планують перенаправляти на діючу міську станцію біологічного очищення.

Важливою подією в робочому графіку голови ОДА стала участь у запуску лінії розливу вин на базі ТОВ «ПТК «Шабо». Це підприємство – одне з бюджетоутворюючих в Одеській області, дуже значний платник податків. Починаючи з моменту заснування «Шабо» безупинно демонструє соціально відповідальний підхід у веденні бізнесу. На підприємстві створено близько тисячі робочих місць.

Новий комплекс ігрис­тих вин, названий «Шампан­ський дім «Шабо», розташований за межами однойменного населеного пункту, буквально серед виноградників. У сучасній будові розташовані відділення шумування та зберігання вин, лабораторія й виробнича лінія з розливу ігристого напою. До складу спеціальної технологічної групи з виробництва ввійшли найкращі фахівці компанії та професіонали-шампаністи міжнародного рівня. У день урочистого відкриття роз’яснення губернаторові й гостям давав консультант із Франції, з яким Микола Леонідович поспілкувався англійською мовою. Голова промислово-торговельної компанії «Шабо» Важа Іукурідзе надав Миколі Леонідовичу право першим натиснути пускову кнопку механічної лінії розливу ігристих вин. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті