Попереду – нові робочі зустрічі

Під час чергової робочої поїздки заступник голови обласної ради Петро Хлицов відвідав місто Білгород-Дністровський та Білгород-Дністровський район, де ліквідовувалися наслідки стихії. Він побував у морському торговельному порту, провів особистий прийом громадян. На території Монашівської сільради П. Хлицов відвідав навчально-виховний комплекс і ознайомився з діяльністю фермерського господарства «Лука».

Враженнями від перебування у морському порту Петро Хлицов поділився в розмові з керівниками району – Василем Чорнолуцьким та Валентиною Орловою.

– На цьому містоутворюючому державному підприємстві, яке спеціалізується на перевалюванні генеральних вантажів, зокрема лісу і зерна, трудиться 850 чоловік, – зазначив Хлицов, – порт має потужну інфраструктуру і систему енергозабезпечення, зручні морські підходи, потенційну можливість приймати судна вантажопідйомністю до п’яти тисяч тонн. Він залишається в Україні одним з лідерів щодо перевалювання лісу. Але з погляду інвестиційної привабливості підприємство перебуває в жалюгідному стані. Причина – малі глибини проходження суден по каналу, які сьогодні досягають усього трьох метрів. У цьому випадку є два варіанти – або експлуатація недовантажених суден, або їх довантаження на причалі портпункту Бугаз. У січні, з урахуванням складних погодних умов, перевалювання вантажів склало лише 30 тисяч тонн. Річний вантажообіг усього 600 тисяч, тобто лише 50 відсотків при загальній установленій потужності 1, 2 мільйона тонн за рік. Такі цифри є критичними. Білгород-Дністровський порт можна втратити, якщо керівництво морської галузі не зверне увагу на таку гостру проблему. Головне завдання сьогодні – спільними зусиллями створити умови для нормальної роботи цього державного підприємства і людей, які там трудяться. Також чимале занепокоєння викликає становище з портовою базою відпочинку «Прибой», договір оренди на яку депутати Затоківської селищної ради не подовжують.

Своєю чергою голова Білгород-Дністровської РДА Василь Чорнолуцький підкреслив, що торік південні райони області дали в сумі врожай 1, 5 мільйона тонн зернових і зернобобових із загального обсягу області 3, 5 мільйона тонн. Причому Білгород-Дністровський і Саратський ра­йони традиційно й поперемінно є безперечними лідерами області щодо збирання врожаю. Їхні торішні результати: 220 і 225 тисяч тонн зерна, відповідно. Але основну масу зернового вантажу відправляють в інші порти, зокрема, Іллічівський, минаючи Білгород-Дністровський. Перспективи для порятунку порту є. І вони, як кажуть, під рукою. Одним з варіантів може стати впровадження інвестиційного проекту щодо будівництва зернового терміналу. Необхідно лише скористатися можливостями.

Під час проведення особистого прийому громадян Петро Хлицов вислухав Петрівського сільського голову Ольгу Шепельську, яка працює на цьому посту з 2002 року. З початком її діяльності Петрівська сільрада два роки поспіль посідала призові місця, а в 2005-му стала абсолютним переможцем обласного конкурсу щодо розвитку соціальної інфраструктури й благоустрою територій, одержавши в нагороду автомобіль «Славута». Саме на цьому авто Ольга Шепельська приїхала засніженими дорогами на зустріч із обласним керівником і від імені очолюваної громади докладно розповіла про успіхи й проблеми глибинки. Передусім сільський голова звернула увагу на стан районних доріг, зокрема, ділянки Старокозаче – Стара Царичанки, а також дороги на Петрівку. У цьому селі, поряд з важливими соціальними проектами, такими, як впровадження котельні на альтернативному паливі й низки інших, приступили до реалізації чергового проекту під назвою «Рідний дім «Покров». Проект припускає створення в селі районного притулку для 28 самотніх людей похилого віку. Для його реалізації заплановано виділення 100 тисяч гривень із районного бюджету. Шепельська звернулася по допомогу до обласного керівництва.

Як підкреслив заступник голови обласної ради, така допомога можлива в межах Програми соціально-економічного розвитку області, розрахованої до 2025 року. Також з Петром Хлицовим обговорювалися питання взаємодії районної асоціації сільських голів з асоціацією обласного рівня. З питаннями про фінансову допомогу для оперативного лікування людей літнього віку звернувся голова Білгород-Дністровської районної організації ветеранів Павло Ластовецький.

Петро Хлицов відвідав село Монаші. Там він зустрівся з активом, ознайомився з умовами перебування дітей дошкільного віку в Монашівському НВК. Окремо поспілкувався зі школярами, яким за дорученням голови обласної ради Миколи Тіндюка підніс у подарунок цифровий фотоапарат. У Монашівській школі 1-2 ступенів навчається 78 дітей, є повний штат педагогів. Керує навчальним закладом Олександр Шелестян, який паралельно веде у школі уроки фізкультури. У холодну пору року гучні уроки фізвиховання проходять у шкільному коридорі й у безпосередній близькості до навчальних класів. Педагоги висловили прохання про сприяння облради у будівництві спортзалу, украй необхідного дітям. Цього року школі виповнюється сто років, початок спорудження спортзалу став би для неї найкращим подарунком.

На зустрічі з педколективом школи й активом села Петро Хлицов подякував їм за роботу, висловив добрі слова на адресу місцевого фермерського господарства «Лука», яким керує депутат Одеської облради Дмитро Барвіненко. За допомогою цього передового господарства з найвищою врожайністю не лише в районі, але й по області, жителі села Монаші і прилеглих сіл багато років одержують підтримку в соціальній сфері й особисту допомогу. Повністю зруйнована дорога на Білгород-Дністровський, яка в період нещодавнього снігового буревію була закрита для руху автотранспорту, частково відремонтована завдяки виділенню фінансів Дмитром Барвіненком, Олександром Юрескулом та іншими керівниками сільгосппідприємств.

Як підкреслив заступник голови облради, найближчим часом він здійснить кілька робочих поїздок до Білгород-Дністровського району, зокрема, до села Петрівки й інші населені пункти.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті