Депутати захищають пам’ятники

32-га сесія Білгород-Дністровської міськради пройшла за ділових, конструктивних обставин. У її роботі взяли участь 43 із 50 депутатів міськради та депутат Одеської облради Анатолій Дорошенко.

Засідання провів виконувач обо­в’я­з­ків міського голови – секретар міськради Володимир Мензе­лінцев. Початку сесії передувала хвилина мовчання на спомин про загиблих на Майдані.

Понад годину потрібно було депутатам для остаточного затвердження порядку денного з понад трьох десятків питань. Деякі пункти вносили «з голосу». Перед депутатами та представниками громади (їх на засіданні було набагато більше ніж зазвичай), виступив благочинний Білгород-Дністровського округу Одеської єпархії протоієрей Рустик Виходцев. Він докладно розповів про проблему, що склалася навколо об’єкта культурної спадщини національного значення – підземної церкви святого Іоанна Нового Сочавського. Священик наполягав на необхідності введення охоронної зони у зв’язку із загрозою спорудження саркофагу, призначеного для фумігаційних робіт з особливо токсичним газом, у безпосередній близькості від церкви. (Про це газета «ОВ» докладно писала у вівторок, 25 лютого.) Внесення даного питання до порядку денного підтримало 42 депутати.

Без обговорень ухвалено на сесії звіт начальника фінансового управління Білгород-Дністровської міськради Віктора Мінчева щодо виконання міського бюджету за минулий рік. Під час роботи над ухваленням Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на поточний рік, депутати докладно обговорили першочергові витрати з міського бюджету розвитку на капітальні потреби. Необхідні роз’яснення щодо питань фінансової допомоги з облбюджету, зокрема, для ремонту міських доріг зробив депутат облради Анатолій Дорошенко.

На сесії затверджено структуру та загальну чисельність апарату міськради та виконкому, а також виконавчих органів міськради. При цьому за затвердження на посаду першого заступника міського голови, обов’язки якого після кадрових змін у виконкомі міськради з 7 лютого цього року виконує Анатолій Чередниченко, проголосувало всього 16 депутатів за необхідних 26 голосів.

Більшістю голосів ухвалено низку програм. Докладно обговорено блок земельних питань, за більшістю з яких ухвалено позитивні рішення. Депутати схвалили програму щодо реконструкції та модернізації ліфтів у багатоповерхових будинках міста на 2014-2015 роки. Також внесено низку змін до міської програми «Милосердя в дії»: відтепер вдови воїнів-«афганців» одержуватимуть з міського бюджету стовідсоткову компенсацію для погашення комунальних послуг. Крім того, у програмі передбачені пільги для осіб інших категорій.

Щодо питання про підземну церкву Іоанна Сочавського міськрада вирішила 36 депутатськими голосами ввести охоронну зону. Депутати вважають за необхідне до вересня поточного року підготувати проект міської програми з обліку та збереження об’єктів культурної спадщини, розташованих на території міста.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті