Говорили й про «дорожню карту»

У Білгороді-Дністровському відбулася зустріч керівників міста й районної сфери охорони здоров'я із представником обласного фонду «USAID RESPOND» Ігорем Семененком і куратором однойменного проекту Костянтином Талалаєвим, які є координаторами роботи щодо поліпшення послуг на ниві боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Як відомо, понад рік тому в межах сприяння Одеському обласному центрові профілактики та боротьби зі СНІДом і управлінню охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації на базі обласного комунального підприємства «Білгород-Дністровський шкірно-венерологічний диспансер № 2» був відкритий перший в області безкоштовний кабінет довіри для тестування та лікування ВІЛ-інфікованих. На сьогодні в Одеській області створені й успішно працюють п'ять подібних проектів, спрямованих на подання допомоги представникам груп високого ризику. 

Як повідомив куратор проекту «USAID RESPOND» із надання якісних медичних послуг Костянтин Талалаєв, пілотними щодо безкоштовної допомоги в діагностуванні та лікуванні ВІЛ/СНІД торік стали Одеська та Львівська області. Сьогодні робота за подібною програмю, розрахованою на 2014-2018 роки, триває в Дніпропетровській, Чернігівській і Миколаївській областях, а стартує в Запорізькій.

Під час проведеного науково-практичного семінару учасники ознайомилися з чинною нормативною базою щодо забезпечення повноцінної первинної профілактики ВІЛ/СНІДу і визначили її «непрацюючі ланки» для подальшого вдосконалення у використанні даних документів. У плині роботи обговорено результати функціонування кабінету довіри на базі білгород-дністровського диспансеру. Проведено докладний аналіз причин недостатнього доступу людей, що живуть із ВІЛ/СНІД, до медично-соціальних послуг у місті й районі. Серед найактуальніших для розв'язання завдань названо проблему значної кількості тяжких хворих, які за станом здоров'я не можуть відвідувати кабінет довіри або проходити яке-небудь обстеження. 

На семінарі прозвучало чимало запитань стосовно роботи лікарів загальної практики у зв'язку з ВІЛ-інфекцією, особливо щодо добровільного консультування і тестування пацієнтів.

Примітною стала практична розробка «дорожньої карти», спрямованої на поліпшення якості послуг у сфері боротьби з ВІЛ/СНІД із урахуванням подальшої реорганізації системи охорони здоров'я і особливостей території міста й району. Найближчим часом планується розробка меморандуму для всіх міськрайонних медичних служб із метою поліпшення роботи в даному напрямі.

Выпуск: 

Схожі статті