Вдарили штрафами

У Білгороді-Дністровському від­булося чергове засідання адміністративної комісії виконкому міськради, очолюваної першим заступником міського голови Вадимом Кесарчуком.

Робота комісії будується з урахуванням Правил благоустрою «Кодексу чистоти», ухваленого сесійним рішенням міськради у жовтні 2009 року. Порушники цих Правил і санітарно-гігієнічних норм притягаються до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством. Вони в повному обсязі компенсують витрати, пов'язані з ліквідацією наслідків порушення, заподіяної шкоди. Під санкції можуть потрапити юридичні та фізичні особи.

Три тижні тому на розширеному робочому засіданні апарату міськради відзначалося невчасне снігоочищення закріплених територій низкою міських підприємств, а також прибудинкових територій кількома ОСББ. Для виправлення прогалин міська влада відвела дводенний термін. Інспектори відділу контролю з питань благоустрою Білгорода-Дністровського обіцяли порушникам відчутні штрафи. Як повідомила відповідальний секретар адмінкомісії, головний спеціаліст юрвідділу міськвиконкому Олена Церковна, кількість розглянутих на засіданнях протоколів в окремих випадках доходить до 70 і більше. Нинішнє засідання також обіцяло бути «урожайним».

Однак всупереч очікуванням стіл головуючого не завалили протоколами на тих, хто проігнорував заклики влади очистити місто від наслідків січневого снігопаду. Підготовлені папери не пройшли до кінця складну законодавчу процедуру. Єдиним, хто поніс відповідальність, виявився офіс медкомісії для водіїв по вул. Кірова. Порушники відбулися штрафом мінімального розміру – 340 гривень.

Серед розглянутих були протоколи щодо стихійної торгівлі, самовільно встановленого побутового вагончика на земельній ділянці загального користування, невчасної оплати послуг за вивезення сміття, порушення тиші у громадських місцях. Збір штрафів на різні суми склав загалом 4250 гривень.

Рекордний за сумою штраф 1700 гривень винесено адмінкомісією на ім'я керівництва Державного аграрного технікуму. У розташованому в межах міста та приналежному технікумові будинку (ра­йон Вершина) виявлено несанкціоновану бійню, що не має допусків санітарно-ветеринарних служб та інших дозвільних документів. До речі, на час складання протоколу в середині грудня минулого року кричуща ситуація встигла обрости солідною бородою. Адже бійню було виявлено перевіряльниками ще на початку липня минулого року. Сусіди прилеглих житлових будинків постійно скаржаться на нестерпні умови існування. Як запевнив юрисконсульт, що представляв інтереси технікуму, до зазначених приміщень самовільно вселилася така собі особа С., видворити яку за понад півроку, що минули, не видалося за можливе.

Вадим Кесарчук прокоментував цю ситуацію для «ОВ»: 

– З початку нинішньої каденції ми керуємося новими поглядами стосовно діяльності інспекції відділу контролю з питань благоустрою міста. Сьогодні особлива увага інспекції має бути спрямована на порушення, що допускаються великими підприємствами, іншими юридичними особами. На жаль, раніше основна маса протоколів стосувалася звичайних городян. Прикладом реалізації нового підходу може слугувати штраф, застосований до аграрного технікуму. Додам, що в кожному окремому випадку адмінкомісія намагається розбиратися по суті, з урахуванням усіх обставин. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті